3 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

MacBook Pro M2 klasy podstawowej firmy Apple ma wolniejsze prędkości SSD niż jego odpowiednik M1

MacBook Pro M2 klasy podstawowej firmy Apple ma wolniejsze prędkości SSD niż jego odpowiednik M1

Nowy podstawowy 13-calowy model MacBooka Pro M2 firmy Apple wydaje się mieć wolniejsze prędkości SSD niż jego poprzednik M1. plotki o Macu Raporty że youtuberzy Maksymalna technika A Technologia wykonana Obaj przetestowali podstawowy model M2 o pojemności 256 GB i stwierdzili, że prędkości odczytu dysku SSD są o około 50 punktów niższe niż w poprzednim MacBooku Pro M1 z pamięcią 256 GB. Mówi się, że prędkości zapisu są o około 30 procent wolniejsze.

Testy zostały zakończone testem szybkości dysku firmy Blackmagic, a Max Tech złamał nawet 13-calowego MacBooka Pro M2 i stwierdził, że Apple używa tylko jednego układu pamięci flash NAND. M1 MacBook Pro korzysta z dwóch chipów NAND o pojemności 128 GB, a wiele chipów umożliwia równoległe działanie szybszych dysków SSD.

Inne 13-calowe modele MacBooka Pro M2 z większą pamięcią SSD nie wydają się cierpieć z powodu wolniejszych prędkości SSD. w przeciwnym razie YouTuber z modelem M2 o pojemności 512 GB Uruchom testy i znajdź prędkości podobne do wersji M1, oraz Większość recenzentów Został wyposażony w szybkie modele o pojemności 1 TB i nie znalazł żadnych problemów z prędkością.

Jeśli na podstawowym 13-calowym MacBooku Pro problemem są dla Ciebie dyski SSD, musisz zaoszczędzić dodatkowe 200 USD na szybszy model o pojemności 512 GB. Ale jeśli chcesz, możesz poczekać i zobaczyć, co znajduje się w Twoim nowym MacBooku Air. Podstawowy model będzie wyceniony nieco niżej na 1199 USD, ale jeśli ma wolniejsze prędkości SSD, istnieje podobny model za 1 49512 GB, który powinien mieć dwa chipy NAND. W przeciwieństwie do M2 MacBook Pro, M2 MacBook Air również został gruntownie przeprojektowany – w tym nowe kolory, większy ekran, kamera internetowa 1080p i ładowanie MagSafe.

Skontaktowaliśmy się z Apple, aby skomentować zmiany dotyczące dysków SSD w MacBooku Pro, a jeśli otrzymamy odpowiedź, odpowiednio je zaktualizujemy.

READ  Uwaga! Słuchawki Google Pixel Buds Pro i A-Series są w sprzedaży!