20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Luźna zebra daje opiekunom zoo szansę na wędrowanie po Seulu

Luźna zebra daje opiekunom zoo szansę na wędrowanie po Seulu

Seul, Korea Południowa (CNN) Samiec zebry eksplodował w czwartek w stolicy Korei Południowej, chodząc godzinami po ruchliwych drogach i zaułkach, zanim się uspokoił i wrócił do zoo.

Filmy w mediach społecznościowych pokazały, jak 3-letni Seiro biegnie przez dzielnicę Gwangjin w Seulu w dużym natężeniu ruchu, wędruje wąskimi uliczkami w dzielnicach mieszkaniowych i przebiega przez przejścia dla pieszych, spacerując po mieście.

Strażacy zostali później wysłani na miejsce zdarzenia i zabrali ssaka do alejki, gdzie został uspokojony i przeniesiony z powrotem do Great Children’s Garden, jego domu we wschodnim Seulu.

Według straży pożarnej Gwangjin-gu, pierwsze zgłoszenie o zebrze swobodnie wędrującej po okolicy funkcjonariusze otrzymali o godzinie 15:43.

Urzędnik ze stacji powiedział CNN, że kiedy zespół strażaków pojechał we wspomniane miejsce, zauważył zebrę biegnącą w przeciwnym kierunku, co skłoniło ich do pościgu.

Funkcjonariusze zablokowali drogę ewakuacyjną boczną uliczką płotami ochronnymi, wozami strażackimi i samochodami policyjnymi, aby czekać na przybycie urzędników zoo.

Powiedział, że strażacy powstrzymali się od stosowania środków znieczulających dla zwierząt na prośbę zoo.

Zespół wysłany przez zoo przybył około pół godziny później, aby podać siedem zastrzyków środka zwiotczającego mięśnie, który ostatecznie uspokoił zebrę.

Oficerowie załadowali Sero do samochodu jadącego do zoo około 18:00, kończąc jej rzadką jazdę.

Kim Jae-yeon, urzędnik zoo, powiedział CNN, że rodzice Seeroo zmarli z powodu choroby w zeszłym roku i od tego czasu zachowuje się buntowniczo. Powiedział, że kiedyś próbował wszcząć bójkę z kangurem w pobliżu.

W 2005 roku sześć słoni uciekło z tego samego parku, napadając na restauracje i szkołę, pozostawiając jedną samicę ranną.

Według strony internetowej zoo jest domem dla prawie 3000 zwierząt, w tym 350 gatunków, od lwów i żyraf po delfiny i ptaki egzotyczne.