19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ludzie boją się, że oślepną po obejrzeniu całkowitego zaćmienia słońca bez ochrony oczu

Ludzie boją się, że oślepną po obejrzeniu całkowitego zaćmienia słońca bez ochrony oczu

Lekarze zauważają wzrost liczby urazów oczu w kilka dni po całkowitym zaćmieniu słońca.

Nie minęło wiele czasu od dnia, w którym niektórzy szczęśliwi Ziemianie byli świadkami tegorocznego całkowitego zaćmienia słońca, ale lekarze z obszarów, które znajdowały się na drodze totalności, zgłaszali wzrost liczby przypadków urazów oczu.

Wzrosła liczba osób cierpiących na urazy oczu, a nowojorska lekarka twierdzi, że leczyła wielu pacjentów z bólem oczu. Poczta nowojorska wspomniany.

„Mam wielu pacjentów, którzy wpadają w panikę i mówią: «Nie chcę oślepnąć»” – mówi dr Janet Neshewat, lekarz z certyfikatem podwójnej komisji, mieszkający w Nowym Jorku. Cyfrowe wiadomości Fox News. „Nie mogłem w to uwierzyć. Ludzie już patrzyli na zaćmienie bez ochrony”.

Lekarze i okuliści stale doradzali ludziom, aby podczas zaćmienia słońca nie patrzyli bezpośrednio na słońce bez sprzętu ochronnego, takiego jak okulary do zaćmienia słońca, ponieważ mogłoby to spowodować poważne uszkodzenie wzroku.

Niektórzy jednak nie posłuchali ostrzeżenia.

Według poczta z Nowego Jorku,Wyszukiwanie w Google haseł „bolą oczy” i „dlaczego bolą mnie oczy po zaćmieniu” gwałtownie rośnie po zrównaniu się księżyca i słońca w poniedziałek.

Światło słoneczne może spalić siatkówkę i uszkodzić plamkę żółtą – część siatkówki znajdującą się w tylnej części oka odpowiedzialną za widzenie centralne – mówi Nesheiwat.

Według rzecznika Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Narodowe Centrum Statystyk Zdrowia nie dysponuje żadnymi danymi na temat uszkodzeń oczu po zaćmieniu.

Neshewat twierdzi jednak, że leczyła aż ośmiu pacjentów w środkowym Manhattanie, a jeden z nich patrzył na słońce bezpośrednio lub przez telefon przez około 10 minut.

„Uszkodzenie może być nieodwracalne, jeśli siatkówka zostanie poważnie uszkodzona w wyniku patrzenia bezpośrednio w oko bez odpowiedniej ochrony oczu. U niektórych osób mogą wystąpić łagodne objawy, jeśli ekspozycja na światło słoneczne jest krótka”.

Chociaż zdecydowana większość ludzi podczas oglądania zaćmienia zachowała środki ostrożności, możliwe jest, że niektórzy używali okularów do zaćmienia słońca, które zostały wycofane z rynku, ponieważ były fałszywe.

READ  Dlaczego NASA próbuje rozbić Ziemię na Marsie?