9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Loretta Lynn i Jerry Lee Lewis uhonorowani na CMA Awards ognistym występem — dosłownie w jednym przypadku

Loretta Lynn i Jerry Lee Lewis uhonorowani na CMA Awards ognistym występem — dosłownie w jednym przypadku

Elle King i Dan Auerbach z Black Keys występują na scenie podczas 56. dorocznej gali rozdania nagród CMA. (Zdjęcie: Terry White/WireImage)

Społecznością wiejską wstrząsnęły w tym roku straty kilku legend, w tym Loretty Lynn, która jako pierwsza kobieta od 50 lat zdobyła nagrodę Entertainer Roku przez Stowarzyszenie Muzyki Country, oraz Jerry’ego Lee Lewisa, który został wprowadzony do Country. Music Hall of Fame 19 października Zaledwie dziewięć dni przed jego przybyciem śmierć. Oba symbole otrzymały odpowiednie hołdy na 56. dorocznym rozdaniu nagród CMA, które odbyły się w środę, ale jeden z tych wyróżnień był bardziej ognisty niż drugi – dosłownie – i zdecydowanie bardziej polaryzował.

Spektakl rozpoczął się chłodno starymi ujęciami, na których Major Lane odbierała Trofeum Roku Rozrywkowego na gali CMA w 1972 roku, po czym nastąpiła mieszanka piosenek Lane autorstwa trzech największych gwiazd muzyki country – Carrie Underwood śpiewająca „You Ain’t Woman Enough (To Take Mój człowieku)”, Miranda Lambert wykonuje „Nie idź do domu pić”, a Reba McEntire deklaruje „Patrzysz na wieś” – zanim wszyscy trzej razem zagrają w „Coal Miner’s Daughter”.

Inna dziedziczka Lynn, Carly Pierce, zagrała swoją pierwotną rolę w Dear Miss Loretta z 2021 roku, przedstawiając swój występ słowami: „Dorastałam w Kentucky, jak wspaniała Loretta Lynn. Mamau Pierce i ja uwielbialiśmy razem słuchać piosenek Loretty. Myślę, że Mamau tak bardzo kochałem Lorettę, bo była też córką górnika.Nigdy nie spotkałem Loretty – zawsze marzyłem – ale napisałem tę piosenkę na jej cześć, bo naprawdę lubię w niej wszystko, zwłaszcza to, jak pisała o swoim życiu bez przeprosiny. Loretta, to jest dla ciebie.”

Podczas gdy powitanie Lynn było delikatne i sentymentalne, hołd Lee był czystym rock’n’rollowym buntem. Elle King, agitatorka Alt-Americana, w towarzystwie bluesowo-garażowego duetu Black Keys z Ohio, oświetliła scenę – tak, dosłownie, kiedy King zapalał jej fortepian – do ekscytującego i hałaśliwego „Great Balls of Fire”. King, ubrana w marszczone, obszyte skórą spodnie z „zabójcą” ozdobionym kryształkami na plecach, w stylu Juicy Couture, warczała, uderzała i uderzała w klawisze, gdy klucze kołysały się i uderzały wzdłuż jej długości.

READ  Zobacz, jak Raptor przebiera się w najnowszym zwiastunie Jurassic World: Dominion

Elle King występuje na 56. dorocznym rozdaniu nagród CMA.  (Zdjęcie: Reuters/Mario Anzoni)

Elle King występuje na 56. dorocznym rozdaniu nagród CMA. (Zdjęcie: Reuters/Mario Anzoni)

Elle King występuje na 56. dorocznym rozdaniu nagród CMA.  (Zdjęcie: Reuters/Mario Anzoni)

Elle King występuje na 56. dorocznym rozdaniu nagród CMA. (Zdjęcie: Reuters/Mario Anzoni)

Elle King i Dan Auerbach z Black Keys występują na scenie podczas 56. dorocznej gali CMA Awards (fot. Terry Wyatt/WireImage)

Elle King i Dan Auerbach z Black Keys występują na scenie podczas 56. dorocznej gali CMA Awards (fot. Terry Wyatt/WireImage)

Elle King i Patrick Carney z The Black Keys występują na scenie podczas 56. dorocznej gali CMA Awards (Zdjęcie: ABC przez Getty Images)

Elle King i Patrick Carney z The Black Keys występują na scenie podczas 56. dorocznej gali CMA Awards (Zdjęcie: ABC przez Getty Images)

Podzielona reakcja na Twitterze. Niektórzy fani uwielbiali nieprzewidywalną, nieprzewidywalną energię Louisa, ale inni krytykowali sylwetkę Zee Kinga i język podobny do Gene’a Simmonsa. Niektórzy krytycy zarzucali królowi, że właściwie nie gra na pianinie, że nie jest wystarczająco wiejski, jest niegrzeczny i lekceważący, a nawet jest pijany. Jednak to byłem Najbardziej żywy moment nocy i był to rodzaj hołdu, który sam brutalny morderca – a może nawet zbuntowana dziewczyna Lane, mógł również docenić.

„Great Balls of Fire” nie był jedynym rock’n’rollowym momentem na trzygodzinnym koncercie CMA w środę. Duet Wojny i Traktatu oraz bracia Osborne połączyli siły, aby obejrzeć klip audio z „Listu miłosnego z Nashville do Rolling Stones”.A zimny ukamienowany kraj, gwiazdorska grupa oczekiwała na covery wielu utworów rockowych, a oni wystartowali na swój własny sposób z „It’s Only Rock & Roll”. A wcześniej tej nocy bracia Osborne mieli okazję poznać spuściznę tragicznej legendy innego kraju. Naomi Judd zmarła w 2022 r..

Córka Naomi i koleżanka z zespołu Bogini, Winona Judd, wręczyła braciom Osborne tegoroczną nagrodę duetu, poświęcając chwilę na podium, by szczerze powiedzieć: „W śmierci jest życie i oto jestem. Dziękuję za miłość i wsparcie. miesiące były czasem smutku i czasem wdzięczności”. Czuję się dziś pokorny i zaszczycony, że wciąż siedzę przy wiejskim stole. Mam okazję wręczyć nagrodę CMT za Duo, którą zdobyliśmy z mamą siedem razy.” Kiedy wielki fan Goods T.J. Osborne przyjął tegoroczny zaszczyt, powiedział: „W całej tej karierze było tak wiele zaskakujących momentów. Fakt, że przeprowadziłem się do Nashville i zostałem tutaj i ostatecznie nie jadłem ramenu, był niespodzianką. A być tutaj dziś wieczorem, a potem być Mając Wynonnę podczas zdobywania tej nagrody, byłoby jednym z najważniejszych wydarzeń w całym moim życiu. To dla mnie dość szalone.

Ale chyba najbardziej przejmującą wypowiedzią o stracie był Matt Ramsay, który odebrał tegoroczną nagrodę Old Dominion’s Vocal Group. „Oczywiście straciliśmy wiele legend, ale nikt w tej kategorii, a tak naprawdę żadnej kategorii, nie byłby tutaj bez Alabamy. I właśnie straciliśmy Jeffa Cooka „, powiedział, odnosząc się do współzałożyciela i gitarzysty Alabamy, który zmarł w Alabamie. 7. Listopad. a oszczędność miejsca, wiesz? Jestem bardzo wdzięczny, że mam przyjaciół i nie wyobrażam sobie, żebym stracił któregoś z was. Jestem bardzo zaszczycony, że mogę grać muzykę. Kochamy Cię. I uwielbiamy możliwość robienia tego, co kochamy”.

Luke Bryan i Peyton Manning byli gospodarzami 56. dorocznej gali rozdania nagród CMA, która odbyła się 9 listopada w Bridgestone Arena w Nashville. Inni artyści to Ashley McBride, Brandi Clarke, Cody Johnson, Zac Brown Band, Laney Wilson, Morgan Wallen, Thomas Rhett z Katy Perry, Patti Lovelace, Chris Stapleton, Cole Swindell i Joe Di Messina oraz Kelsey Ballerini z Kelly Clarkson i Carly. Przebij się podekscytowaniem „Jesteś pijany, idź do domu”.

READ  Rolling Stones po raz pierwszy na żywo na żywo, aby otworzyć Euro Tour

Nagrodę Willie Nelson Lifetime Achievement Award dla Alana Jacksona przyznano za najlepsze kreacje Dirksa Bentleya, Johna Pardy’ego, Carrie Underwood, Lenny’ego Wilsona i samego Jacksona wyraźnie poruszonego. Największy zaszczyt tego wieczoru, „Artysta Roku”, przypadł Luke’owi Combsowi. Aby zobaczyć pełną listę tegorocznych laureatów nagrody Stowarzyszenia Muzyki Country, kliknij tutaj.

Przeczytaj więcej z Yahoo Entertainment:

Śledź Lyndsey na FacebookA ŚwiergotA InstagramA Amazonka