24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Film Gwiezdne Wojny „The Mandalorian & Grogu” pochodzi od Jona Favreau

Film Gwiezdne Wojny „The Mandalorian & Grogu” pochodzi od Jona Favreau

Mały Yoda zmierza na duży ekran.

Jon Favreau reżyseruje nowy film z serii Gwiezdne Wojny zatytułowany The Mandalorian & Grogu. Do produkcji wejdzie jeszcze w tym roku.

Favreau stworzył serial Disney+ „The Mandalorian”, opowiadający o łowcy nagród w hełmie (w tej roli Pedro Pascal), który rozpoczyna serial w biegu, by chronić młodego, uroczego kosmitę o imieniu Grogu, znanego fanom jako Baby Yoda. Nie jest jasne, gdzie nadchodzący film wpasuje się w harmonogram serialu aktorskiego, który wyemitowano przez trzy sezony, a obecnie trwają prace nad czwartym.

„Uwielbiałem opowiadać historie rozgrywające się w bogatym świecie stworzonym przez George’a Lucasa” – powiedział Favreau w oświadczeniu. „Perspektywa przeniesienia Mandalorianina i jego ucznia Grogu na duży ekran jest bardzo ekscytująca”.

„The Mandalorian & Grogu” to pierwszy film z serii „Gwiezdne wojny”, nad którym prace trwają (przynajmniej z rozmachem) od czasu „Gwiezdnych wojen: Skywalkera odrodzenia” z 2019 roku, który zarobił na całym świecie 1 miliard dolarów i był wielkim finałem oryginalnej dziewiątki. filmy. – Epicki rozdział. Ogłoszono nowe odsłony serialu opery kosmicznej reżyserki Patty Jenkins i producenta Marvela Kevina Feige, ale nigdy nie doszły do ​​skutku. Od tego czasu Star Wars wypuściło dwa kolejne programy telewizyjne Mando, Księgę Boby Fetta i Ahsokę, a także nadchodzący Skeleton Crew.

Favreau wyprodukuje The Mandalorian & Grogu wraz z prezes Lucasfilm Kathleen Kennedy i twórcą Ahsoki Dave'em Filonim. Podczas gdy Filoni udziela wskazówek dotyczących nadchodzącego filmu, będzie także pracował nad drugim sezonem „Ahsoki” z Rosario Dawson w roli głównej.

„Jon Favreau i Dave Filoni wprowadzili do Gwiezdnych Wojen dwie nowe, ukochane postacie, a ta nowa historia idealnie pasuje do dużego ekranu” – powiedział Kennedy.

„The Mandalorian & Grogu” będzie głównym tematem nadchodzącego planu rozwoju Lucasfilm, obejmującego spin-offy „Gwiezdnych Wojen” w reżyserii Charmaine Obaid-Chinoy, Jamesa Mangolda i Filoniego.

READ  Aktor „The Crown” wyjaśnia, dlaczego zakończyła się jego przyjaźń z księciem Harrym: „Powiedziałem za dużo”

Chociaż kalendarz premier Disneya ciągle się zmienia, premiera niezatytułowanego filmu „Gwiezdne Wojny” zaplanowana jest na 22 maja 2026 r. Oddzielny film, którego akcja rozgrywa się w odległej galaktyce, ma mieć premierę 18 grudnia 2026 r., natomiast trzeci „ „Gwiezdne Wojny”. Przygoda rozpocznie się 17 grudnia 2027 roku. Disney nie szerzej opisał żadnego z tych filmów.