26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lokalny przewodnik po Polsce

Współzałożyciel Arletta Jimian Craft Bar Browar Stu Most We Wrocławiu – niegdyś słynnym browarze – z mężem Krzegorem siedem lat temu. Od tego czasu para zajęta jest umieszczaniem polskiego piwa rzemieślniczego na mapie świata.

To jest część wywiadu Świat zrobiony lokalnieGlobalna współpraca siedmiu międzynarodowych edycji Cond Nast Traveler, w którym 100 osób ze 100 krajów mówi nam, dlaczego ich własna murawa powinna być Twoim kolejnym celem.

Proszę opowiedzieć, jaka jest historia tych dużych szczeniąt ………..

Browar Stu Mostów to efekt naszych podróży po Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Wszędzie, gdzie pojechaliśmy w Polsce, mogliśmy cieszyć się pysznym, regionalnym piwem rzemieślniczym, które kochaliśmy i tęskniliśmy. Po powrocie do ojczyzny zainwestowaliśmy kapitał, wybraliśmy technologię, wybraliśmy piwa, które chcieliśmy produkować i poszerzyliśmy naszą wiedzę – zajęło nam to bardzo dużo czasu. Początkowo było nas tylko trzech: Krserkors, ja i główny piwowar; Teraz mamy prawie 70 pracowników. Jedną z najlepszych rzeczy w pracy w tej branży jest poznawanie ludzi, którzy podzielają nasze zainteresowania, wiedzę i dobre piwne doświadczenie. Współpracujemy z firmami rzemieślniczymi na całym świecie i współpracujemy z najlepszymi firmami na świecie, w tym z Nowym Jorkiem. Druga połowa I Toronto Belwoods.

Co teraz ekscytuje Cię polskie piwo rzemieślnicze?

Piwo Kraft jest w Polsce w praktyce od wielu lat, a przyczynił się do tego sukces naszej produkcji likierów. Jednak to, co wydarzyło się ostatnio, to prawdziwa rewolucja. Jeszcze nie tak dawno zdobycie rzemieślniczego piwa w polskim sklepie było na granicy cudu. Dziś nawet największe w kraju sieci handlowe konkurują o warzenie piwa rzemieślniczego z browarów takich jak nasz. Świadczy to o tym, że coraz więcej osób docenia smak piwa i jego wyjątkowość, dokonując zakupu raczej emocjonalnego niż przypadkowego. Bardzo się z tego cieszymy.

READ  Sony Pictures Classics przejmuje oficjalny polski film „The Peasants” do Oscara

Co sprawia, że ​​Vroga jest wyjątkowa?

To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, nawet w Europie. Urzeka swoimi zabytkowymi budynkami, a jednocześnie jest bardzo nowoczesny. Jest magnesem dla młodych ludzi, ponieważ jest gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym Letniego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, która jest zdecydowanie jedną z najlepszych scen kulturalnych we Wrocławiu. Uwielbiam rynek: architektura jest piękna i zawsze jest pełna ludzi z całego świata.

Decyzja o otwarciu sklepu monopolowego we Wrocławiu była dla nas oczywista. Zawsze kochaliśmy to miasto, poza tym ma 800-letnie pochodzenie, choć niestety żaden ze starych browarów nie przetrwał. Ostatnia z nich zamknęła się na początku XXI wieku, pozostawiając ogromną lukę w piwnym krajobrazie. Ale wtedy się pojawiliśmy. Szanujemy jego historię i chcielibyśmy napisać kolejne rozdziały.

Kim są inni rzemieślnicy do odwiedzenia w Polsce?

Nepomuchen to jedna z najszybciej rozwijających się fabryk rękodzieła. Gang trekkingowy Od wielu lat produkuje wysokiej jakości piwo. Wreszcie, Powierzchnia– Nazwę należy wymieniać w kontekście każdej rozmowy o piwie rzemieślniczym w Polsce, bo to nie będzie rewolucja, o której wspominałem wcześniej.

Gdzie zamierzasz uciec w Polsce?

Cały Dolny Śląsk, stolica Wrocławia, to piękna, bardzo ciekawa okolica z zamkami, pięknymi szlakami turystycznymi i górami. Kiedy potrzebuję spokoju, wybieram się w Góry Pizzy lub na wschodnią część kraju. Jesienią szczególnie pięknie prezentuje się Trójmiasto, region trzech nadbałtyckich miast, Gdańska, Gdyni i Sopotu.