20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pomysły na wystrój wnętrza, które możesz podkraść z kasyna

Pomysły na wystrój wnętrza, które możesz podkraść z kasyna

Zarówno remont, jak i wykańczanie nowo nabytego mieszkania czy domu to wydarzenia, które na długo zapadają w pamięć. Podczas ich trwania trzeba dobrze przemyśleć każdy krok, bowiem okazja do zmian może nie nastąpić przez kilka kolejnych lat. Wiele osób w poszukiwaniu inspiracji udaje się w świat Internetu, gdzie aż gromi od pomysłów na wystrój wnętrz. Niektórzy chcą, by wnętrza ich mieszkań czy domów odpowiadały im zainteresowaniom i gustom. Jeśli zatem należysz do tej grupy, a dodatkowo interesuje cię soczysty jackpot i cały świat kasyn – zostań tutaj na dłużej.

Historia wystroju kasyn to niezwykle interesująca opowieść

Niemal każdy choć raz w życiu widział kasyno – czy to na żywo, czy w filmach i serialach. Prawdopodobnie wyobrażasz sobie teraz jasne światła, dobiegający zewsząd dźwięk rozmów czy miękką wykładzinę utkaną z najlepszego rodzaju materiałów. Sposób, w jaki są zaprojektowane kasyna nie jest przypadkowy. Wszystkie te miejsca stosują szereg metod podczas planowania przestrzeni i wystroju. Mają one przede wszystkim skłonić odwiedzających do pozostania jak najdłużej w kasynie, a tym samym, do wydania sporej kwoty na gry. Kasyna stacjonarne to wielki biznes, z ogromnymi budżetami i legionami konsultantów projektowych, którzy estetyką i funkcjonalnością starają się przynieść przedsiębiorstwu zyski.

Jedną z takich osób jest Bill Friedman, który już ładnych kilka lat temu pomógł ukształtować sposób projektowania kasyn. Odbudowujący się z uzależnienia od hazardu Amerykanin dokładnie wiedział, co będzie najlepsze, aby zmaksymalizować zyski dla operatorów kasyn. Jego koncepcja wnosiła do pomieszczeń układ na wzór labiryntu, który miał dezorientować oraz odwracać uwagę graczy od wyjścia z lokalu. Jego standardy projektowe obejmowały również niskie sufity, ciemne wnętrza i celowy brak dekoracji.

W dzisiejszych czasach koncept Friedmana nie jest już tak sztywno wykorzystywany jak kiedyś. Mroczne i przygnębiające wnętrza starych kasyn odeszły w niepamięć, a na ich miejsce wkroczyła przestronność i koloryt. Mimo wszystko jednak, w stacjonarnych placówkach nadal można znaleźć jeden charakterystyczny element teorii Friedmana – brak zegarów na ścianach. Poza smartfonem w kieszeni lub torebce, będąc w kasynie, nie będziesz w stanie określić pory dnia ani nocy. To nie przypadek.

READ  Kryzys na Ukrainie – UNHCR Poland Fact Sheet (01 sierpnia 2023) – Polska

Jakie pomysły na wystrój wnętrza zaadoptować z wnętrz kasyn?

Wracając jednak do rzeczy, które można zaadaptować we własnych czterech ścianach – przede wszystkim, nowoczesne kasyna, a także inne powierzchnie użytkowe, opierają się na otwartych przestrzeniach oraz sporej ilości przeszkleń. Nowe podejście do projektowania niejako odstawiło metody Friedmana w kąt, skupiając się na tym, aby gracze czuli się szczęśliwi i zrelaksowani, a nie przytłoczeni i uwięzieni. Ten trend widać już w budownictwie od kilku lat, gdzie coraz popularniejszymi są rozwiązania oparte o duży salon z aneksem kuchennym. Pozbawienie mieszkania czy domu zbędnych ścian tworzy duże połacie terenu, które optycznie jeszcze bardziej powiększają wnętrze, a także dają dużą swobodę ruchu.

Nowoczesne kasyna to również brak układu labiryntu, znanego z placówek zeszłego wieku. Aktualnie dominują tutaj symetryczne linie oraz ład i porządek. Podobnie możesz zorganizować przestrzeń swoich czterech ścian! Minimalistyczny wystrój oparty o symetrię bije wszystkie listy architektonicznych przebojów. Zaznaczysz go nie tylko aranżacją wnętrza, ale również barwami ścian czy układem dodatków.

Ważnym elementem kasyn jest też odpowiednie oświetlenie. Aktualnie na topie są żarówki RGB LED, którymi można sterować przy pomocy aplikacji w smartfonie. Zmienne oświetlenie z jednej strony pomoże stworzyć romantyczny nastrój, z drugiej natomiast nie pozwoli zasnąć znajomym na domówce. Choć takie rozwiązania dla całego domu nie będą tanie, na pewno pozytywnie wpłyną na odbiór wnętrza, a także pozwolą odpowiednio dopasować atmosferę do aktualnej sytuacji – dokładnie tak, jak w kasynie!