30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Litwa otwiera połączenie gazowe z Polską o długości 508 km kosztem மில்லியன் 500 mln

Litewskie Ministerstwo Energii poinformowało w czwartek, że będzie działał gazociąg łączący kraje bałtyckie i Finlandię z jednolitą siecią gazową Unii Europejskiej.

Oficjalne otwarcie litewsko-polskiego łącznika gazowego odbyło się na stacji benzynowej Zhanyun, jednym z głównych ośrodków litewskiej infrastruktury gazowej.W uroczystości wzięli udział prezydenci Litwy, Polski i Łotwy, unijny komisarz ds. energii oraz ministrowie energetyki Bałtyku i Polski.

Ten 508-kilometrowy gazociąg (GIPL), obsługiwany przez litewskich i polskich operatorów systemów gazowych Amber Grid i Gas-System, będzie kosztować 500 mln மில்லியன். Komisja Europejska zapewniła 60 proc. finansowania, a Łotwa i Estonia wniosły wkład.

Gazociąg otworzy zachodnioeuropejski rynek gazu na Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię – poinformowało litewskie Ministerstwo Energetyki.

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy zdolności GIPL do transportu gazu z Litwy do Polski przez terminal Clipeta LNG wyniosą 217 000 m3/h lub 2,4 GWh/h. Tymczasem jego przepustowość do przesyłu gazu z Polski na Litwę wyniesie 230 000 m3/h lub 2,6 GWh/h.

–IANS

int / shs

(Tylko tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione przez personel Business Standard; pozostała treść zostanie automatycznie wygenerowana z kanału Syndykatu.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze stara się dostarczać aktualne informacje i komentarze, które są interesujące i mają szerokie konsekwencje polityczne i ekonomiczne dla kraju i świata. Wasze zachęty i konsekwentne informacje zwrotne na temat ulepszania naszej oferty wzmocniły nasze zaangażowanie i zaangażowanie w realizację tych celów. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informowanie i aktualizowanie wiarygodnych wiadomości, autorytatywnych poglądów i jasnych komentarzy na istotne tematy, nawet w tych trudnych czasach wynikających z Govt-19.
Mamy jednak prośbę.

Potrzebujemy Twojego większego wsparcia, gdy walczymy z ekonomicznymi skutkami epidemii, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści wysokiej jakości. Nasza próbka subskrypcji otrzymała zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dodatkowa subskrypcja naszych treści online pomoże nam tylko w osiągnięciu celów dostarczania Ci najlepszych i najbardziej odpowiednich treści. Wierzymy w niezależną, uczciwą i wiarygodną prasę. Twoje wsparcie poprzez wysokie prenumeraty pomoże nam wdrożyć czasopismo, do którego jesteśmy zobowiązani.

READ  RWE wystawia w Polsce aukcję morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,5 GW

Wsparcie jakości magazynu i Subskrybuj Jakość biznesowa.

Edytor cyfrowy