22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lista zwycięzców Złotych Globów 2024: aktualizacje na żywo

Lista zwycięzców Złotych Globów 2024: aktualizacje na żywo

2024 Globalna Złota Nagroda Obecnie trwają prace mające na celu uhonorowanie wybitnych osobistości ze świata telewizji i filmu. Gospodarzem tegorocznej ceremonii będzie komik Joe Koy i będzie ona transmitowana na żywo z hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills w Kalifornii, po występie poprzedzającym występ na czerwonym dywanie z udziałem gwiazd.

„Barbie” i „Sukcesja” otrzymały po dziewięć nominacji, co stanowi największą liczbę nominacji dla dowolnego filmu lub programu telewizyjnego. „Lalka Barbie” Walczy o nagrodę dla najlepszego musicalu lub komedii, a serial „Sukcesja” jest nominowany w kategorii Najlepszy serial dramatyczny.

Oppenheimer, druga połowa nazywana fenomenem kasowym Barbenheimera, otrzymał osiem nominacji, co stanowi drugą co do wielkości nominację dla dowolnego filmu lub programu telewizyjnego. Film „Oppenheimer” był nominowany do nagrody dla najlepszego filmu dramatycznego w porównaniu z pięcioma innymi filmami, w tym filmem „Zabójcy kwiatowego księżyca” w reżyserii Martina Scorsese i filmem biograficznym „Maestro” w reżyserii Leonarda Bernsteina z Bradleyem Cooperem w roli głównej. .

To pierwsza ceremonia wręczenia Złotych Globów od czasu rozwiązania Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które zorganizowało ceremonię wręczenia nagród. Po serii skandali. Aktywa związane ze Złotymi Globami zostały sprzedane firmie Dick Clark Productions, która od dawna jest koprodukcją serialu wraz z HFPA.

Impreza trwa przekaz na żywo w CBS i transmitowany na żywo Najważniejszy+ Oraz aplikacja CBS. CBS i Paramount+ są częścią Paramount Global, która jest także właścicielem CBS News.

Poniżej znajduje się pełna lista nominowanych i zwycięzców.

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie kinowym

  • D'Avin Joey Randolph, „The Holdovers” – Zwycięzca
  • Emily Blunt za „Oppenheimera”
  • Danielle Brooks, „Kolor fioletu”
  • Julianne Moore, „Maj grudzień”
  • Jodie Foster za „Niadę”
  • Rosamund Pike za „Saltburn”

Najlepszy występ aktora w roli drugoplanowej w jakimkolwiek filmie

  • Robert Downey Jr., „Oppenheimer” – ZWYCIĘZCA
  • Ryan Gosling za film „Barbie”
  • Robert De Niro, „Zabójcy księżycowych kwiatów”
  • Charles Milton, „Maj grudzień”
  • William Dafoe, „Biedne rzeczy”
  • Mark Ruffalo „Biedne rzeczy”

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym, serialu antologicznym lub filmie telewizyjnym

  • Ali Wong, „Wołowina” – Zwycięzca
  • Brie Larson, „Lekcje chemii”
  • Riley Keough, „Daisy Jones i szóstka”
  • Elizabeth Olsen, „Miłość i śmierć”
  • Świątynia Juno „Fargo”
  • Rachel Weisz za „Martwych dzwonków”

Najlepszy występ aktora w serialu limitowanym, serialu antologicznym lub filmie telewizyjnym

  • Steven Yeun, „Wołowina” – ZWYCIĘZCA
  • Matt Bomer, „Wspólni podróżnicy”
  • Sam Claflin, „Daisy Jones i szóstka”
  • David Oyelowo, stróże prawa: Bass Reeves
  • Jon Hamm, „Fargo”
  • Woody Harrelson, „Hydraulicy Białego Domu”

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu telewizyjnym

  • Elżbieta Debicki, „Korona” – ZWYCIĘZCA
  • Meryl Streep, „Morderstwa tylko na ulicy”
  • Hannah Waddingham, „Ted Lasso”
  • Christina Ricci, „Żółte kamizelki”
  • Abby Elliot, „Niedźwiedź”
  • J. Smith Cameron, „Kalifat”

Najlepszy występ aktora drugoplanowego w serialu telewizyjnym

  • Matthew Macfadyen, „Sukcesja” – Zwycięzca
  • James Marsden, „Obowiązki przysięgłych”
  • Ebon Moss-Bachrach, „Niedźwiedź”
  • Billy Crudup, „Poranny program”
  • Alexander Skarsgård, „Kalifat”
  • Alan Ruck, „Kalifat”

Najlepszy scenariusz – film kinowy

  • Justin Treat i Arthur Harary, „Anatomia upadku” – Zwycięzca
  • Greta Gerwig i Noah Baumbach w „Barbie”
  • Tony McNamara, „Złe rzeczy”
  • Piosenka Celine „Past Life”
  • Christophera Nolana „Oppenheimera”
  • Eric Roth i Martin Scorsese, „Zabójcy księżycowego kwiatu”

Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii

  • Jeremy Allen White, „Niedźwiedź” – Zwycięzca
  • Jason Sudeikis, „Ted Lasso”
  • Bill Hader „Barry”
  • Jason Segel, „Skurczony”
  • Steve Martin, „Morderstwa w budynku”
  • Martin Short, „Morderstwa w budynku”

Najlepszy występ w komedii stand-up w telewizji

  • „Ricky Gervais: Armageddon” – zwycięzca
  • Amy Schumer: Telefon alarmowy
  • „Chris Rock: Selektywna złość”
  • „Wanda Sykes: Jestem artystką”
  • „Sarah Silverman: Ktoś do kochania”
  • „Trevor Noah: Gdzie byłeś?”

Najlepszy film – język inny niż angielski

  • „Anatomia upadku” (Francja) – Zwycięzca
  • „Obszar zainteresowań” (Wielka Brytania)
  • „Stowarzyszenie Śniegu” (Hiszpania)
  • „Spadające liście” (Finlandia)
  • „Poprzednie wcielenia” (USA)
  • „Io Capitano” (Włochy)

Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym – musicalu lub komedii

  • Ayo Edebiri, „Niedźwiedź” – Zwycięzca
  • Natasha Lyonne, „Pokerowa twarz”
  • Quinta Bronson, „Szkoła podstawowa Abbott”
  • Rachel Brosnahan, „Wspaniała pani Maisel”
  • Selena Gomez za „Morderstwa tylko w budynku”
  • Elle Fanning, „Wielki”

Najlepszy aktor w serialu telewizyjnym – dramacie

  • Kieran Culkin, „Sukcesja” – Zwycięzca
  • Brian Cox, „Kalifat”
  • Pedro Pascal, „Ostatni z nas”
  • Jeremy Strong za „Kalifat”
  • Gary Oldman, „Powolne konie”
  • Dominic West, „Korona”

Najlepszy film animowany

  • „Chłopiec i czapla” – zwycięzca
  • „Spider-Man: Przez Spider-Verse”
  • „rasistowski”
  • „Film Super Mario Bros”
  • „on chciałby”
  • „Suzume”

READ  Jednorazowe pieluchy Gwyneth Paltrow za 120 dolarów nie są tym, o czym myślisz