16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lindgren wygrywa w Polsce, a potem odchodzi podczas świętowania!

Lindgren wygrywa w Polsce, a potem odchodzi podczas świętowania!

Mistrzostwa Świata FIM Speedway GP 2024
Runda szósta – FIM Speedway GP Polski – Korczów

Szwedzka gwiazda Fredrik Lindgren przyznał, że woli ściganych od ściganych, aby wygrać od sensacyjnego podania polskiego bohatera Bartosa Smarzlika w dramatycznym finale polskiego wyścigu ISS FIM Speedway GP – Corso w sobotę.

Szwed odniósł swoje drugie zwycięstwo na kultowym stadionie Eduarda Jankarsa, po zwycięstwie w czwartej rundzie w 2020 r., pokonując Zmarzlika i stając na podium, a duńska para Mikkel Michelsen i Leon Madsen odpowiednio zajęli trzecie i czwarte miejsce.

Fredrik Lindgren w Polsce na szczycie

Lindgren i Smarslick zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji eliminacji z 12 punktami w wyścigu, a gdy obaj zajęli drugie miejsce w półfinałach, były zawodnik Stall Corso, Smarslick, w świetnym stylu wystartował i objął prowadzenie w finale.

Ale Szybki Freddy znalazł prędkość tam, gdzie liczyła się najbardziej, pokonując czterokrotnego mistrza świata na żużlu GP zapierającym dech w piersiach zamachem, podczas którego Smarslick zmienił się z surowego debiutanta w żywą legendę żużla.

W finale Fredrik Lindgren i Schmarslick

Drugie miejsce Zmarzlika daje mu 27-punktową przewagę na szczycie mistrzostw świata na żużlu GP na pięć rund przed końcem wyścigu FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 17 sierpnia w Cardiff.

Jednak zwycięstwo należało do Lindgrena przed ponad 15-tysięczną publicznością w mieście, które żyje szybko. Mistrz Szwecji dokonał rzadkiego wyczynu, wyprzedził Zmarzlika w finale FIM Corso Speedway GP. Jednak był zachwycony swoim pierwszym zwycięstwem w SGP od czasu, gdy w maju 2023 roku stanął na podium podczas Orlen FIM Speedway GP w Warszawie.

Fredrika Lindgrena

Kiedy doszło do finału, naprawdę go wysłałem. Znalazłem się w szutrze, czasami łatwiej jest być drugim niż pierwszym, bo możesz zejść głębiej i nie musisz się martwić tym, co dzieje się za tobą. Odpuściłem i próbowałem biec tak mocno i szybko, jak tylko mogłem. Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu ponownie stanąłem na najwyższym stopniu podium jako zwycięzca Speedway GP. To jest absolutnie niesamowite. To był dzień pełen wrażeń. W kwalifikacjach byłem 15. – przedostatni –. Podrapaliśmy się trochę po głowach. Potem zacząłem nagrzewanie na torze z overdrivem. Byłem pełen brudu i wody. Przez większość upału jechałem na ślepo. Przez pierwsze dwie rundy miałem problemy. Ale czułem, że mam dobrą prędkość na rowerze i podejmowałem dobre decyzje. Cieszę się, że przełamałem to w finale.

READ  Meronc debiutuje w historii Polski na Irish Open, a gratulacje przesyła Jerzy Dudek
Fredrika Lindgrena

Zwycięstwo Lindgrena zapewniło mu czwarte miejsce w mistrzostwach świata Speedway GP z 72 punktami, co równa się z Brytyjczykiem Robertem Lambertem, który po odejściu z wyścigu z trzema punktami spadł z drugiego miejsca na piąte.

Fredrik Lindgren rozbił się podczas zwycięskiego przejazdu na kole

Szwed traci pięć punktów do drugiego w tabeli australijskiego asa Jacka Holdera, który ma w sumie 77 punktów po dyskwalifikacji z jednego z półfinałów po zaciętej walce z Madsenem. Krajan Max Frick zdobył dla Polski pięć punktów.

Jack Holder został zdyskwalifikowany w półfinale przez czołowego rodaka Maxa Fricka

Mając do zdobycia kolejnych 100 punktów mistrzowskich, srebrna medalistka z 2023 r. Lindgren nie pozostaje daleko w tyle, starając się stanąć na podium drugi sezon z rzędu.

Wicemistrz Zmarzlik rozkoszował się atmosferą stworzoną przez polską publiczność partyzancką na torze, który nazywał domem w latach 2011–2022. I choć pozbawił Lindgrena rekordowego, 25. zwycięstwa w GP na żużlu, zadowolił się drugim miejscem.

Bartosza Zmarzlika

Ogromne gratulacje dla Freddiego. Wyprzedził mnie, ale jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca. Bycie na scenie to zawsze wspaniałe uczucie i oczywiście, kiedy przyjeżdżam do Corso, są to wyjątkowe chwile. Nie jest łatwo się tutaj ścigać, bardzo trudno jest poradzić sobie z presją, ale cieszę się, że mogę pracować pod tą presją w takiej sytuacji. Zawsze powtarzam, że scena to scena. Po trzech próbach wykonałem zupełnie inną konfigurację, aby to przetestować. Potem doszedłem do pierwszego ustawienia na pół i finał. Byłem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Poczułem, że mam motocykl, aby wygrać. Poczułem, że mam prędkość. Ale w finale miałem złe dwa okrążenia i Freddie podał. Cała arena na Corso po raz kolejny stworzyła wspaniałą atmosferę. Chcę bardzo podziękować fanom. W wielu przypadkach czułem je już na początku. To miłe uczucie – dziękuję.

Michelson, mistrz Europy, był zachwycony odzyskaniem formy, zdobywając drugie w sezonie podium, zajmując trzecie miejsce i zdobywając 16 punktów mistrzowskich, a na koniec z 75 punktami na koncie zajął trzecie miejsce.

READ  Polska drużyna piłkarska Visa Kraków rozszerza swoją działalność sportową i podpisuje kontrakt z drużyną Tota 2
Michaela Michaelsona

„To była dobra noc. Od początku czułem się dobrze. W połowie miałem pewne trudności. Czuję, że znalazłem coś na końcu GP, może wziąłem bramkę czwartą i zaryzykowałem trochę za dużo w finale. Ale jestem na scenie i czasami trzeba zaryzykować, żeby zdobyć ciastko. Świetnie się tam bawiłem. Mówiłem to już wiele razy; Corso nie należy do moich ulubionych miejsc. Ale to mógł być jeden z niewielu momentów w przeszłości, kiedy nie wiem, ile lat cieszyłem się ściganiem tutaj.

Seria Speedway GP ma teraz przerwę, gdy oczy wszystkich kierują się na Manchester, gdzie w dniach 9–13 lipca odbędą się zawody FIM Speedway of Nations, podczas których 15 drużyn narodowych będzie ubiegać się o koronę mistrzów świata w 2024 r. w końcowym teście jazdy zespołowej.

Wyniki Mistrzostw Świata FIM Speedway GP 2024
Runda szósta – FIM Speedway GP Polski – Korczów

Wyniki Mistrzostw Świata FIM Speedway GP 2024
Runda szósta – FIM Speedway GP Polski – Korczów

Punkty w Mistrzostwach Świata FIM Speedway GP 2024 po szóstej rundzie

Punkty w Mistrzostwach Świata FIM Speedway GP 2024 po szóstej rundzie