18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lider Demokratów wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie „handlu wpływami” Jareda Kushnera

Lider Demokratów wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie „handlu wpływami” Jareda Kushnera

Demokraci z Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów wezwali do przesłuchania w sprawie, jak to nazywają, „handlu wpływami” za granicą przez zięcia byłego prezydenta Donalda Trumpa, Jareda Kushnera.

Najwyżsi Demokraci w komisji, członek rankingu ze stanu Maryland Jamie Raskin i Robert Garcia z Kalifornii nakłonili przewodniczącego Jamesa Comera w stanie Kentucky we wtorkowym piśmie do „zorganizowania przesłuchania w sprawie widocznego handlu wpływami Jareda Kushnera i transakcji quid pro quo”. „Polega na inwestycjach w zamian za formalne działania i zbadanie wynikających z nich zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa narodowego”.

Coomer prowadził jak dotąd bezowocne śledztwo w sprawie impeachmentu prezydenta Joe Bidena, które w dużej mierze skupiało się na jego synu Hunterze Bidenie, ale jak dotąd nie udowodniono żadnych nieprawidłowości ze strony prezydenta.

Podczas gdy Hunter Biden zarobił miliony na zagranicznych transakcjach biznesowych, Republikanom nie udało się powiązać prezydenta z tymi transakcjami poza kilkoma przelotnymi pozdrowieniami od jego partnerów biznesowych.

Pan Raskin i pan Garcia niedawno zginęli śmiercią męczeńską New York Timesa Według doniesień pan Kushner przygląda się umowom dotyczącym nieruchomości z zagranicznymi rządami dzięki kontaktom, które nawiązał, gdy był doradcą w administracji Trumpa, mimo że jego teść po raz kolejny ubiega się o najwyższe stanowisko.

Coomer powiedział wcześniej, że Kushner przekroczył granicę etyczną, zawierając umowę dotyczącą dużych inwestycji saudyjskich po opuszczeniu Białego Domu.

„W przeciwieństwie do Bidenów Jared Kushner prowadzi legalną działalność gospodarczą i karierę na stanowisku kierowniczym poprzedzającą karierę polityczną Donalda Trumpa” – stwierdził Coomer w oświadczeniu. HuffPost. „Ostatni list Demokratów jest częścią ich podręcznika mającego na celu ochronę prezydenta Bidena przed nadzorem”.

READ  Wielka Brytania podpisuje umowę o przystąpieniu do bloku handlowego Indo-Pacyfiku o wartości 12 bilionów funtów

Coomer argumentował, że Joe Biden wykorzystywał swój czas w rządzie, w tym jako wiceprezydenta, do zarabiania dużych sum pieniędzy, umożliwiając członkom rodziny używanie dobrze znanego nazwiska w celu zawierania ważnych transakcji.

Ale Trump był właścicielem firm, które podczas jego prezydentury otrzymały miliony od zagranicznych rządów. Trump miał hotel w centrum Waszyngtonu, pomiędzy Białym Domem a Kapitolem, w którym zagraniczni urzędnicy pośrednio składali hołd Trumpowi. Niektórzy argumentowali, że stanowi to naruszenie zakazu otrzymywania przez amerykańskich urzędników płatności zagranicznych.

New York Times 15 marca „The New York Times” doniósł, że Kushner był bliski sfinalizowania transakcji na rynku nieruchomości w Albanii i Serbii, częściowo wykorzystując kontakty, które najwyraźniej nawiązał podczas swojej pracy w Białym Domu.

Kushner powiedział, że współpracuje z Richardem Grenellem, który w czasach administracji Trumpa był pełniącym obowiązki dyrektora wywiadu narodowego, ambasadorem w Niemczech i specjalnym wysłannikiem na Bałkany.

„Nikt nie oferuje mi ofert” – powiedział Kushner. New York Times Z wyprzedzeniem w tym miesiącu. „Pracuję dość ostrożnie, a te inwestycje stworzą znaczącą wartość dla społeczności lokalnych, naszych partnerów i inwestorów”.