15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lexi Thompson (29 l.) ma przejść na emeryturę po sezonie LPGA 2024

Lexi Thompson (29 l.) ma przejść na emeryturę po sezonie LPGA 2024

Lexi Thompson ze Stanów Zjednoczonych obserwuje z 12. greenu drugą rundę turnieju Mizuho Americas Open w Liberty National Golf Club 17 maja 2024 r. w Jersey City w stanie New Jersey. (Zdjęcie: Adam Hanger/Getty Images)

Zostało to ogłoszone przez Lexi Thompson Przejdziesz na emeryturę Z golfa na pełen etat po sezonie LPGA 2024.

W rozmowie z reporterami we wtorek przed US Women’s Open, który rozpocznie się pod koniec tego tygodnia w Lancaster Country Club w Pensylwanii, 29-letnia Thompson powiedziała, że ​​czuje, że znajduje się w takim momencie życia, w którym jest gotowa odejść od pełni życia . Harmonogram gry w golfa.

„W życiu jest więcej rzeczy niż chodzenie co tydzień na turniej i codzienne wykonywanie tego samego treningu” – powiedział Thompson. „Jest jeszcze coś więcej i nie mogę się doczekać, żeby tego doświadczyć. Czuję się bardzo zadowolony ze swojego życia i tego, dokąd zaprowadzi mnie ta decyzja. Nie mogę się doczekać, co życie przyniesie mi”. W przeciwieństwie do golfa.

We wtorek rano Thompson zamieściła na Instagramie film, w którym stwierdziła, że ​​nie może doczekać się spędzenia więcej czasu z przyjaciółmi, rodziną i swoim psem Leo.

Thompson powiedziała reporterom, że zastanawiała się nad tą decyzją od kilku miesięcy i zobaczy, jak będzie się czuła w przyszłym roku oraz ustali, w których turniejach może chcieć w przyszłości zagrać w niepełnym wymiarze godzin.

„Przyjmuję to teraz dzień po dniu” – powiedział Thompson. „Nie mam zamiaru mówić tak lub nie na temat tego, w ilu wydarzeniach wezmę udział ani czy wezmę w nich udział. Po prostu będę przeżywał to dzień po dniu i zobaczę, jak się będę czuł, szczególnie przed przyszłym rokiem Ale jestem bardzo szczęśliwy, że to mój ostatni rok w pełnym wymiarze godzin.” „

Głównym wydarzeniem w tym tygodniu będzie 18. z rzędu występ Thompsona w US Women’s Open. Miała 12 lat, kiedy została najmłodszą golfistką w historii, która zakwalifikowała się do gry w US Women’s Open w 2007 roku.

READ  John Harbaugh: Dobra passa Ravens przed sezonem mówi wiele o naszych zawodnikach

Thompson ma na swoim koncie 15 zwycięstw na całym świecie, odkąd w 2010 r. przeszła na zawodowstwo, a jej jedyne duże zwycięstwo miało miejsce w mistrzostwach Chevron w 2014 r. Nie wygrała w LPGA Tour od 2019 r.

W tym sezonie na Thompson Tour Ukończył T16 i T3ale opuściła także cztery z pięciu ostatnich eliminacji, w tym trzy poprzednie turnieje poprzedzające rozgrywany w tym tygodniu US Women’s Open.

„Chociaż te osiągnięcia same w sobie są niezwykłe, wpływ Lexi wykracza daleko poza pole golfowe” – powiedziała komisarz ds. LPGA Molly Marco Semaan. „Ucieleśnia ducha i poświęcenie naszych założycieli – zawsze pojawia się i celowo uczestniczy, aby pomóc we wspieraniu rozwoju i wpływu LPGA. Jest uwielbiana przez fanów i stale rozdaje autografy i wchodzi z nimi w interakcję bez względu na wynik dzień… Zainspirowała niesamowitą karierę Lexi. Sposób, w jaki zachowywała się na boisku i poza nim, zainspirował niezliczone dziewczyny na całym świecie do osiągania swoich celów z pasją i wytrwałością.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych Juniorów w 2008 roku Thompson w wieku 14 lat zabłysnęła podczas US Women’s Open w 2009 roku. Dwa lata później zdobyła swoje pierwsze z 11 zwycięstw w mistrzostwach LPGA w Navistar LPGA Classic.

Thompson sześciokrotnie reprezentował Stany Zjednoczone w Pucharze Solheim, wygrywając dwukrotnie w 2015 i 2017 roku. Była także członkiem amerykańskiej drużyny olimpijskiej w 2016 i 2021 roku.

W październiku ubiegłego roku Thompson została siódmą kobietą, która wzięła udział w turnieju PGA Tour, biorąc udział w Shriners Children’s Open. Skończyła na równi po oddaniu 69 punktów w drugiej rundzie i 73 w pierwszej, ale zabrakło jej dwóch uderzeń.