24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Księżna Walii wraca do domu po operacji

Księżna Walii wraca do domu po operacji

Chrisa Jacksona/Getty Images

Katarzyna, księżna Walii, widoczna na tym zdjęciu w grudniu, opuściła szpital po operacji jamy brzusznej dwa tygodnie temu.


Londyn
CNN

Katarzyna, księżna Walii Pałac Kensington powiedział, że kobieta opuściła szpital i wróciła do domu w Windsorze, aby kontynuować rehabilitację po operacji jamy brzusznej.

Księżniczka poszła do Prywatny szpital London Clinic dwa tygodnie temu Aby wykonać operację brzucha.

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział, że Catherine „robi duże postępy” i że ona i jej mąż, książę William, są wdzięczni personelowi szpitala „za zapewnioną opiekę”.

Rzecznik dodał: „Rodzina Wellsów jest wdzięczna za życzenia, które otrzymała z całego świata”.

Księżna Walii została przyjęta do szpitala 16 stycznia w celu planowanej operacji jamy brzusznej. Dzień później Pałac Kensington ogłosił, że operacja się powiodła i że pozostanie w szpitalu od 10 do 14 dni.

Nie jest jasne, dlaczego przeprowadzono operację, ale 17 stycznia źródło królewskie poinformowało CNN, że stan 42-letniego księcia nie był nowotworowy.

Oczekuje się, że księżniczka będzie musiała dochodzić do siebie przez kilka miesięcy, a Pałac Kensington wcześniej twierdził, że jest mało prawdopodobne, aby powróciła do obowiązków publicznych przed Wielkanocą.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Zarejestruj się w Royal News w CNNcotygodniowy biuletyn zawierający szczegółowe informacje na temat rodziny królewskiej, tego, co robi w miejscach publicznych i tego, co dzieje się za murami pałacu.

Według źródła królewskiego w poniedziałek powrót księżniczki będzie zależał od konsultacji lekarskiej bliżej terminu.

Katarzyna była w środku Podobnie jak Szpital Króla KarolaKtóry w piątek przeszedł operację korekcyjną powiększonej prostaty. Źródło królewskie podało wówczas, że odwiedził swoją synową, zanim udał się na leczenie.

Sprostowanie: tę historię zaktualizowano, aby skorygować informację, kiedy CNN dowiedziało się o stanie księżnej Walii.

READ  Tajwańskie samoloty szarpią się, gdy chińskie siły powietrzne wkraczają w strefę obrony przeciwlotniczej