28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książę Karol podobno otrzymał 3 miliony euro w katarskiej gotówce | Książe Charles

Według raportu, podczas spotkań z prominentnym katarskim politykiem, książę Walii przyjmował torby zawierające miliony euro w gotówce.

Mówi się, że książę Karol otrzymał łącznie 3 mln euro (2,6 mln funtów) podczas spotkań z szejkiem Hamadem bin Jassim bin Jaberem Al Thani, byłym premierem Kataru.

Pieniądze były przekazywane spadkobiercy brytyjskiego tronu raz w teczce, innym razem w teczce, a także w powozach Fortnum & Mason, domu towarowego przewożącego królewskie zamówienie na zaopatrzenie domu księcia. sklep spożywczy.

Dostawy rzekomo miały miejsce podczas spotkań między dwoma mężczyznami, w tym rzekomo prywatnego spotkania jeden na jednego w Clarence House w 2015 roku.

W oświadczeniu rzecznik Clarence House powiedział, że fundusze przekazane podczas spotkania w 2015 roku zostały „natychmiast przekazane jednej z organizacji charytatywnych księcia, która wdrożyła odpowiednie przymierza i zapewniła nas, że przestrzegane są wszystkie prawidłowe procedury”.

Teczka zawierająca gotówkę została przekazana dwóm doradcom Charlesa, którzy podobno przeliczyli pieniądze ręcznie. Podobno doradcy pałacowi poprosili Coutts, prywatny bank pracujący dla rodziny królewskiej, o zebranie pieniędzy.

Każda wpłata została zdeponowana na kontach Funduszu Charytatywnego Księcia Walii (PWCF). Nic nie wskazuje na to, że płatności były nielegalne, Niedziela razy Wspomniałem dzisiaj.

Szejk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, został nazwany „człowiekiem, który kupił Londyn” po tym, jak wykorzystał swoją fortunę, a także swój wpływ na krajowy fundusz majątkowy, aby dokonać ogromnych inwestycji w Londynie, w tym w Shard, Harrods i Intercontinental London Park Lane. Jest właścicielem jednego z najbogatszych klubów piłkarskich na świecie, Paris Saint-Germain.

Nie ma dowodów na to, że szejk nie zamierzał przekazać pieniędzy na cele charytatywne, a Hamad nie był dostępny do komentowania, poinformowano.

Główny powiernik organizacji charytatywnej potwierdził gazecie, że darowizna w 2015 r. została dokonana, a następnie powiernicy, którzy mają prawny obowiązek chronić reputację organizacji, omówili relacje między zarządzaniem a darczyńcą (podkreślając, że darczyńca był legalny). i Zweryfikowany Kontrahent), a nasi audytorzy podpisali darowiznę po konkretnym zapytaniu podczas audytu. Nie było braku oceny”.

READ  Dokumenty pokazują wydatki zagranicznego rządu w Trump Hotel

Mówi się, że organizacja charytatywna potwierdziła, że ​​darowizna w 2015 r. została przekazana w gotówce „z wyboru darczyńcy”.

Mówi się, że związek Charlesa i Hamada sięga kilkudziesięciu lat wstecz. W 2010 roku Charles podobno lobbował za Hamadem, by odroczyć warty 3 miliardy funtów remont Chelsea Barracks w Londynie – i napisał list do ówczesnego premiera, że ​​konstrukcja ze stali i szkła zaproponowana przez wspierany przez państwo katarski Diar jest chorobą serca. Emir Kataru pił herbatę w Clarence House, gdzie sprawa została ponownie podniesiona. Następnie Katar wycofał plany, skłaniając braci Kandy, którzy nadzorowali rozwój, złożyli pozew o wartości 81 milionów funtów. żądania emira.

Najnowsze zarzuty pojawiają się w zawstydzającym dla księcia momencie. Clarence House odrzucił zarzuty dotyczące kultury „za dostęp za gotówkę” w jego organizacji, w której policja i komitet charytatywny badają praktyki pozyskiwania funduszy, w tym sprzedaż trofeów. Przypuszcza się, że Michael Fawcett, najbliższy powiernik Karola, otrzymał zaszczyt saudyjskiego miliardera.

Fawcett zrezygnował ze swojego stanowiska w wewnętrznym kręgu Karola W marcu 2003 roku, po raporcie Sir Michaela Pitta, zidentyfikowano złe zarządzanie w Clarence House. Śledztwo Peata wykazało, że Fawcett przyjął „liczne prezenty podczas swojej królewskiej służby”, ale oczyścił go z wszelkich wykroczeń finansowych. Fawcett nadal pracował dla Charlesa niezależnie jako asystent i organizator imprez.