19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Książę Harry kończy Invictus Games zawoalowanym wykopaliskiem w rodzinie królewskiej – Deadline

Książę Harry kończy Invictus Games zawoalowanym wykopaliskiem w rodzinie królewskiej – Deadline

Książę Harry zamknął Igrzyska Invictus w Dusseldorfie przemówieniem, które niektórzy zinterpretowali jako zawoalowaną krytykę brytyjskiej rodziny królewskiej.

Harry powiedział publiczności zawodników – w tym rannego personelu wojskowego –

„Tydzień temu stałem tutaj i mówiłem wam, jak ważna jest możliwość ponownego noszenia flagi waszego kraju.

„Wielu z Was mówiło mi, że to Was tutaj uderzyło. Dla wielu z Was mundur, który nosiliście przez ostatni tydzień, da wam nową historię do opowiedzenia.

„A dla innych może nadać Twojemu staremu strojowi nowe znaczenie.

„Ale jestem tu, żeby Ci przypomnieć, że przecież nie musisz polegać na mundurze i nie powinieneś czuć się bez niego zagubiony. Bo wszystko, czego potrzebujesz, masz już w sobie”.

Uważni obserwatorzy w brytyjskich mediach zinterpretowali jego słowa jako subtelną krytykę decyzji rodziny królewskiej, która nie pozwoliła Harry’emu założyć munduru wojskowego ani na pogrzebie jego babci, królowej Elżbiety II, we wrześniu 2022 r., ani podczas koronacji ojca , króla Karola, we wrześniu 2022 r. w maju tego roku.

Mówi się, że Harry, weteran wojenny, który w ciągu dziesięciu lat służby w armii brytyjskiej dwukrotnie służył w Afganistanie, jest zaniepokojony decyzją zakazującą mu noszenia ceremonialnego munduru, ponieważ nie jest już członkiem rodziny królewskiej.

Na pogrzebie swojego dziadka w kwietniu 2022 r. Harry dołączył do innych członków rodziny królewskiej noszących poranne garnitury i pozwolono mu nosić mundur nr 1 oraz medale Blues and Royals podczas czuwania swojej babci w Westminster Hall w Londynie.

Został pozbawiony tytułów wojskowych, w tym kapitana generalnego Royal Marines, kiedy wraz z żoną Meghan wycofał się z życia królewskiego i przeprowadził się z Wielkiej Brytanii.

To szósta runda Invictus Games, wydarzenia i organizacji, którą Harry założył w 2014 roku, aby wspierać kontuzjowanych weteranów. Pisał w swoim pamiętniku dodatkowy Do stworzenia tego wydarzenia zainspirował go powrót do domu z własnej podróży po Afganistanie i podróżowanie samolotem z wracającymi do domu rannymi osobami.

READ  Ryk „RRR” dla bijących rekordy łuków – międzynarodowy box office – termin