26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Królowa Elżbieta II organizuje wirtualne cotygodniowe spotkanie z premierem po zdiagnozowaniu Covid-19

Królowa Elżbieta II organizuje wirtualne cotygodniowe spotkanie z premierem po zdiagnozowaniu Covid-19

Królewskie źródło powiedziało CNN, że wizyta Johnsona miała być osobista, ale została odwołana ze względu na obecne wytyczne rządowe.

królowa Wtorek Odwołała swoje zaplanowane wirtualne zobowiązania, ale będzie kontynuować to, co nieletni nazywali „lekkimi obowiązkami”. Lekkie obowiązki najprawdopodobniej odnoszą się do obowiązków głowy państwa, takich jak czytanie i odpowiadanie na dokumenty i listy, które codziennie otrzymujesz w słynnych czerwonych skrzynkach pocztowych.

Źródło znajdujące się w pobliżu pałacu poinformowało CNN, że inne zobowiązania królowej w przyszłym tygodniu zostaną ustalone najwcześniej.

W niedzielę pałac ogłosił, że 95-letni monarcha zaraził się wirusem. Pod koniec zeszłego roku powróciło zainteresowanie zdrowiem królowej ze względu na jej zaawansowany wiek i problemy zdrowotne.

Diagnoza królowej to najnowszy przypadek Covid-19 w rodzinie królewskiej. Jej najstarszy syn i następca tronu brytyjskiego, książę Karol, zaraził się wirusem po raz drugi 10 lutego i „niedawno widział” swoją matkę. Kilka dni później jego żona Camilla również uzyskała wynik pozytywny.

Ponadto królewskie źródło powiedziało CNN w niedzielę, że ostatnio „wykryto wiele przypadków … zdiagnozowanych w zespole Windsor Castle”.

Brytyjskie media podały, że królowa została w pełni zaszczepiona. Pałac Buckingham potwierdził wcześniej, że królowa i jej zmarły mąż książę Filip otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w styczniu 2021 r. Pałac odmówił ujawnienia jakichkolwiek informacji dotyczących kolejnych szczepień, powołując się na prywatność medyczną.

READ  Kate, księżniczka Walii, debiutuje na Royal Ascot 2023