8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Catherine Princess of Wales dołącza do procesji z trumną królowej Elżbiety II z Pałacu Buckingham do Westminster Hall

Królowa: Ekspert od mowy ciała ujawnia uczucia członków rodziny królewskiej w ponurym stanie kłamstwa

Ekspert od mowy ciała powiedział, że wszystkie kobiety z rodziny królewskiej okazywały swój smutek na różne sposoby, uczestnicząc w środę na państwowym nabożeństwie kłamstw w intencji królowej Elżbiety II.

W najczarniejszy dzień od śmierci królowej Kate, księżna Walii, wyglądała na cicho smutną, jadąc samochodem za trumną z Pałacu Buckingham do Westminster Hall.

Dołączyła do niej Sophie, hrabina Wessex – która przełknęła łzy – i Meghan, księżna Sussex, która przyjęła „idealny wyraz twarzy”, gdy dołączyły do ​​swoich mężów i innych członków rodziny królewskiej, by służyć w zabytkowej sali .

Według ekspertki od mowy ciała, Judy James, arystokracja pojawiła się jako styliści, jak latające gęsi, chodząc w bardzo formalnym szyku.

Trumna królowej była udrapowana w królewskie sztandary i ozdobiona bezcenną połyskującą koroną państwa cesarskiego na fioletowej aksamitnej poduszce i białym wieńcem na procesję w stanie leżącym.

William, książę Walii i Harry, książę Sussex, po raz kolejny odłożyli na bok trwający konflikt i stali obok siebie, eskortując ukochaną babcię do gmachów parlamentu.

Książę Harry i Meghan, księżna Sussex, uczestniczą w procesji trumiennej królowej Elżbiety II z Pałacu Buckingham do Westminster Hall

Ekspert od mowy ciała powiedział, że wszystkie kobiety z rodziny królewskiej okazywały swój smutek na różne sposoby, uczestnicząc w środę na państwowym nabożeństwie kłamstw w intencji królowej Elżbiety II. Na zdjęciu: Kate, księżna Walii (po lewej) oraz Harry i Meghan – książę i księżna Sussex (po prawej) – widziani w środę w Westminster Hall

Pani James powiedziała MailOnline, że oficjalne procedury z tej okazji zostały złamane tylko na krótką chwilę, kiedy książę Harry i jego żona Meghan „wyciągnęli ręce, aby trzymać się za ręce, gdy schodzili ze służby za Williamem i Kate”.

Powiedziała: „Ten gest wydawał się im obojgu bardzo potrzebny i byli jedynymi małżonkami, którzy rozpoznali się nawzajem i wyszli z formacji. Widzieliśmy, jak obecnie używają tej blokady dłoni jako czegoś z ich emocjonalnej linii życia.

READ  Godzina dla Ziemi: dlaczego ludzie na całym świecie wyłączają dziś światło

Meghan używała go, by delikatnie pocierać dłoń Harry’ego kciukiem w geście otuchy w Windsor i prawdopodobnie był używany dzisiaj jako system wzajemnego wsparcia.

Gdy procesja przemierzała stolicę kraju, pani James powiedziała: „Między nimi były bardzo duże odstępy przestrzenne. [the Royals]więc nie ma żadnej interakcji, co oznacza, że ​​wszyscy pojawili się samotnie i zagubieni w myślach.

Nawet żony, które jechały za nimi w swoich samochodach, wydawały się milczeć, zarówno werbalnie, jak i niewerbalnie. Kate usiadła obok Camilli w smutnej pozie, a Sophie usiadła pogrążona w smutnym odbiciu obok Meghan.

Kiedy Kate weszła do pałacowej sali, wyglądała na smutną i milczącą jak Sophie, z ciężkim przełykaniem, zatłoczonymi ustami i wąskimi oczami sugerującymi, że zaraz się rozpłacze.

Nie było żadnych oznak towarzyskich, dopóki nie ustawili się w kolejce, aby wprowadzić pary.

Podczas gdy inni członkowie rodziny królewskiej zachowali aurę cichej formalności, Harry i Meghan wypełnili lukę między nimi. Ich gesty rąk i dłoni wskazywały, że nie mogą się doczekać powrotu do dosłownego dotyku i zamiast czekać na dotyk tułowia przed złożeniem dłoni, wyciągnęli ramiona, by powrócić do charakterystycznego rytuału bliskości i komfortu.

zmarły król Przybyła do Westminster Hall 38 minut później o 15:00 – gdzie została umieszczona na wybiegu – z koroną, kulą i berłem na wierzchu.

Królowa będzie tam leżała przez pięć nocy, aż do poniedziałkowego pogrzebu państwowego w Opactwie Westminsterskim. Procesja przejmująco minęła pomnik rodziców królowej, króla Jerzego VI i królowej matki, który góruje nad centrum handlowym.

Tiara Stanu Cesarskiego, którą królowa nosiła w drodze powrotnej do Pałacu Buckingham po koronacji, lśniła w biały dzień, gdy tłumy trzymały w górze telefony, by uwiecznić sceny.

James zauważył, że „Harry i William tym razem szli obok siebie za trumną, zamiast chodzić z Peterem Phillipsem między nimi, jak było to konieczne podczas pogrzebu Filipa”. Obaj mieli twarze przypominające pokera, gdy szli, zwłaszcza William, który był w pełni ubrany.

Język ciała Harry’ego był trochę mniej formalny i był taki moment, kiedy trumna została podniesiona z powozu, przekręcił lekko ramię, jakby chciał sam pomóc w jej niesieniu.

Wewnątrz pałacu żony szły, aby dołączyć do swoich mężów, mimo że formacja była oficjalna z ogromnymi przerwami między nimi.

Stojąc samotnie i bez munduru, Andrew wydawał się wykorzystywać swój wzrost, by stać surowo, jakby zawsze był zainteresowany, z uniesionym podbródkiem i zaciśniętymi ustami, marszcząc brwi, wskazując na pragnienie bycia postrzeganym jako posłuszny.

„Anne nadal nie mogła oderwać wzroku od trumny, jakby obserwowała i pilnowała swojej matki do ostatniej chwili” – powiedziała pani James, zauważając Charlesa Kahna jako jeden znak „całkowitego żalu”.

„Widziałem, jak Charles robił mały gest całkowitego smutku, kiedy jego usta nagle rozciągnęły się do boku, a jego szczęka lekko się otworzyła” – powiedziała.

W miarę postępów rodziny królewskiej do Hyde Parku co minutę strzelano z pistoletów, a z 60-sekundową przerwą rozlegał się słynny dzwon Big Bena w Parlamencie.

Od lewej: brytyjska aktorka Camilla, królowa Elżbieta II, Kate, księżna Walii, Sophie, hrabina Wessex i Meghan, księżna Sussex uczestniczyły we mszy, by odebrać trumnę królowej Elżbiety II w Westminster Hall.

Od lewej: brytyjska aktorka Camilla, królowa Elżbieta II, Kate, księżna Walii, Sophie, hrabina Wessex i Meghan, księżna Sussex uczestniczyły we mszy, by odebrać trumnę królowej Elżbiety II w Westminster Hall.

Camilla Queen Consort, Katarzyna, księżna Walii, Sophie, hrabina Wessex i Meghan, księżna Sussex, przynosząca trumnę królowej Elżbiety II do Westminster Hall

Camilla Queen Consort, Katarzyna, księżna Walii, Sophie, hrabina Wessex i Meghan, księżna Sussex, przynosząca trumnę królowej Elżbiety II do Westminster Hall

Tłum stał w cichej ciszy, gdy obserwował procesję, ale potem wybuchnął spontanicznym aplauzem, gdy ten przeszedł. Niektórzy rzucali kwiaty.

READ  Kanadyjscy pracownicy federalni strajkują w sprawie płac i gwarancji pracy z domu

Kilku starszych członków rodziny królewskiej, w tym żona Karola Camilla, obecnie królowa małżonka, Kate, żona Williama, a teraz księżna Walii, oraz żona Harry’ego, Meghan, podróżowało samochodem.

Pani James powiedziała o Hrabinie Wessex: „Zofia wsiadła do samochodu z Megan, ale wygląda na to, że Sophie nadal nie jest zbyt zadowolona z rozmowy lub uprzejmej pogawędki”.

Prawie niemożliwe do rozpoznania w jej żalu, jej usta pozostały zaciśnięte, jej głowa przechylona, ​​a jej oczy wpatrywały się w odruchowym geście.

Tymczasem to był pierwszy raz, kiedy właściwie widzieliśmy Kate, powiedziała pani James. Rysy twarzy Kate sugerują wielki smutek i pojawiły się łzy.

Jej oczy zwęziły się, jakby płakała, a usta były zawiązane w geście powściągliwości. Ale niektóre głębokie przełykanie sugerują, że w pobliżu mogły być łzy.

Tymczasem Meghan udało się uzyskać „idealny wyraz twarzy” na tę okazję.

Według Jamesa „Meghan przyjęła raczej doskonałą ekspresję kogoś, kto rejestruje smutek i współczucie dla rodziny”.

„Zachowała głowę i uprzejmy, ale łagodny uśmiech na twarzy, podczas gdy jej brwi były asymetrycznie wyrzeźbione, by zarejestrować współczucie dla otaczającego ją smutku. ”