24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Król wysyła nagraną wiadomość „Ręka Przyjaźni”.

Król wysyła nagraną wiadomość „Ręka Przyjaźni”.

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Źródło obrazu, Wiadomości BBC/Sky/ITV

Skomentuj zdjęcie,

Król Karol nagrał przesłanie na nabożeństwo w Wielki Czwartek w katedrze w Worcester

Król nagrał orędzie na Mszę w Wielki Czwartek, w którym wychwala tych, którzy „wyciągają rękę do przyjaźni, zwłaszcza w potrzebie”.

Wiadomość zostanie odtworzona podczas nabożeństwa w katedrze w Worcester.

Król leczony na nowotwór nie będzie obecny, a królowa Camilla rozda w jego imieniu tradycyjne „pieniądze Maundi”.

Liczba beneficjentów odpowiada wiekowi króla, dlatego ten symboliczny prezent otrzyma 75 mężczyzn i kobiet.

Orędzie króla, zapisane w połowie marca, będzie obejmowało lekturę Biblii i wezwanie jako naród: „Potrzebujemy tych, którzy wyciągają do nas przyjacielską rękę, i bardzo z nich korzystamy, zwłaszcza w potrzebie”.

Jego przesłanie będzie brzmiało: „musimy służyć sobie nawzajem i troszczyć się o siebie nawzajem”, a on powtórzy swoją obietnicę koronacyjną „nie służyć, ale być obsługiwanym”.

Wielkie Nabożeństwo, podczas którego król wręcza dary, to jedna z najstarszych ceremonii królewskich, której początki sięgają co najmniej XIII wieku i panowania króla Jana, króla pochowanego w tej średniowiecznej katedrze.

Aż do XVII wieku Jakuba II król mył także nogi biednym, na wzór Jezusa umywającego stopy apostołom podczas Ostatniej Wieczerzy.

Skomentuj zdjęcie,

Pieniądze Przymierza są tradycyjnie rozdawane przez króla w skórzanych portfelach

Ceremonia obejmuje teraz rozdanie sakiewek osobom starszym, 75 mężczyznom i 75 kobietom, które zaangażowały się w pomoc Kościołowi i lokalnej społeczności.

Tegoroczni zwycięzcy otrzymają monety o wartości 5 funtów ze smokiem Tudorów, monetę o wartości 50 pensów z okazji 200-lecia Royal National Lifeboat Institution oraz specjalnie wybite srebrne monety Maundy.

W swoim liście król wychwalał osoby otrzymujące ogromne pieniądze jako „wspaniały przykład takiej dobroci”.

To już kolejny post, w którym w imieniu króla wystąpiła królowa Camilla, podczas gdy ten kontynuuje rozpoczętą w zeszłym miesiącu terapię nowotworową.

Skomentuj zdjęcie,

Król kontynuował spotkania, w tym środowe spotkanie z Mohamedem Nasheedem, sekretarzem generalnym Forum na rzecz Podatnych na Klimat.

Nie brał udziału w żadnych dużych wydarzeniach publicznych, w których gromadziły się tłumy, ale w niedzielę rano weźmie udział we mszy wielkanocnej w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

W te Święta Wielkanocne będzie to skromniejsze wydarzenie, w którym nie będą obecni książę i księżna Walii oraz ich dzieci, gdyż Catherine kontynuuje powrót do zdrowia.

Na początku tego miesiąca król wysłał wiadomość wideo na doroczną Mszę św. Wspólnoty Narodów, ale przypuszcza się, że katedra w Worcester nie była wyposażona w sprzęt wideo, dlatego zamiast niej zostanie odtworzona wiadomość audio.

Grupa antymonarchistyczna wydała przed nabożeństwem oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​monarchia „jest zła dla brytyjskiej demokracji”, a wizyta królowej w Worcester byłaby oznaką tego, „jak bardzo monarchia nie ma kontaktu z wartościami większości z nas” „. .

READ  Finał The Walking Dead: The Ones Who Live: zakończenie Ricka i Michonne