29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kreskówka „Dilbert” została usunięta z kilku serwisów informacyjnych dzięki autorowi Scottowi Adamsowi Racial notes – Deadline

Kreskówka „Dilbert” została usunięta z kilku serwisów informacyjnych dzięki autorowi Scottowi Adamsowi Racial notes – Deadline

Gazety w całym kraju ciągną kreskówkę „Dilbert” po tym, jak autor i autor Scott Adams wyemitowali rasistowską tyradę.

Adams powiedział w swojej książce dla niego Kawa ze Scottem Adamsem Oprogramowanie wideo online że biali powinni „trzymać czarnych z dala od czarnych”, nazywając czarnych „grupą nienawiści”.

Kreskówka Dilberta to satyra na politykę biurową, która istnieje od ponad trzech dekad. Zrodziło imperium medialne, które obejmuje dziesiątki książek, grę wideo i Animowany serial telewizyjnyoraz tysiące filiżanek do kawy i powiązanych towarów. W 1997 roku Adams otrzymał nagrodę Rubin przyznawaną przez National Cartoonists Society, najwyższe odznaczenie.

Cleveland normalny handlarz W piątek opublikowała list od wydawcy, w którym stwierdziła, że ​​„nie była to trudna decyzja”, aby rozszyfrować kreskówkę Adamsa. „Nie jesteśmy domem dla rasistów” – napisał redaktor. Dodał, że jego wydawca Advance Media podejmuje podobne kroki w innych swoich obiektach.

John Henner z MLive Media w Michigan powtórzył The Plain Dealer. „Będziemy szybko pracować nad znalezieniem alternatywy, która zapewni wam rozrywkę i nie narusza podstawowych zasad moralności i szacunku dla innych” – napisał we wstępniaku.

READ  Chappelle „napastnik” mówi, że zainspirował go policzek Willa Smitha