21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Krajowe finały wyłonią przedstawiciela w 2023 r. – escYOUnited

Krajowe finały wyłonią przedstawiciela w 2023 r. – escYOUnited

Polska zorganizuje ogólnokrajowe przesłuchanie, aby wybrać kandydaturę do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

Polski nadawca ogólnopolski TVP otworzył nabór do finału krajowego, który kończy się 15 stycznia 2023 roku. Artyści chcący reprezentować Polskę mogą przesyłać swoje zgłoszenia i zgłoszenia w formacie mp3 na adres e-mail TVP: [email protected] Profesjonalne jury wybierze dziesięciu finalistów, których ogłosimy 25 stycznia 2023 roku.

Datę krajowego finału na żywo ustalono na 26 lutego 2023 roku. W tym krajowym finale odbywają się dwie tury głosowania. W pierwszej turze trzy piosenki przechodzą do drugiej tury po wyselekcjonowaniu przez profesjonalne jury (50%) i głosowaniu publicznym (50%). W drugiej turze głosy zostają wyzerowane, a jury i publiczność ponownie głosują, aby wybrać zwycięzcę. W przypadku remisu profesjonalne jury wybierze polską pracę i reprezentanta.

Ochman reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie piosenką „River”. Zakwalifikowali się do finału, będąc pierwszą polską kwalifikacją od 2017 roku. Zajął 12. miejsce w Wielkim Finale z 151 punktami, najlepszym miejscem w Polsce od czasu Michaela Spuck w 2016 roku.

#Ty Nie możesz się doczekać egzaminu państwowego w Polsce? Który artysta robi #Ty Chcesz zobaczyć polski egzamin państwowy? Zostaw swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej, na naszym forum lub w naszych mediach społecznościowych.

READ  Koncerny wodne mogą zagrozić polskim planom transportu węgla - Politico