21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Koreański Naver kupuje amerykańską firmę Poshmark za 1,2 miliarda dolarów

Koreański Naver kupuje amerykańską firmę Poshmark za 1,2 miliarda dolarów

Rafael Henrique | Lekka rakieta | Obrazy Getty

Południowokoreański gigant internetowy Naver przejmuje amerykańskiego detalistę elektronicznego Bushmark Za około 1,2 miliarda dolarów dla firm ogłosić Poniedziałek. Akcje Poshmarka wzrosły aż o 14% w obrotach rozszerzonych.

Naver płaci 17,90 USD za akcję w transakcji gotówkowej. Poshmark zamknął w poniedziałek cenę 15,57 USD.

Naver prowadzi wyszukiwarkę, platformę e-commerce i inne usługi w Korei Południowej. Obie firmy poinformowały, że umowa pogłębi zasięg Naver w sprzedaży internetowej, jednocześnie umożliwiając Poshmarkowi wejście na rynki międzynarodowe.

Poshmark to popularna internetowa witryna sprzedaży detalicznej, która pozwala ludziom robić zakupy z szafek innych użytkowników. firma publiczność poszła W styczniu 2021 r., cena 42 USD za akcję, trafiła na rynek w czasie, gdy zakupy online rosły z powodu pandemii Covid-19, a inwestorzy gromadzili się na akcjach technologicznych.

Od tego czasu akcje gwałtownie spadły, spadając wraz z resztą branży technologicznej.

Naver i Poshmark powiedzieli, że spodziewają się, że umowa wygeneruje „znaczące synergie przychodów i kosztów”, w tym ponowne przyspieszenie rocznego wzrostu przychodów o ponad 20% w najbliższym czasie, ponieważ reklama poprawia monetyzację, inwestycje za granicą i zyski z handlu na żywo są bardziej popularne. .

Transakcja przyczynia się do niedawnej konsolidacji na rynku odzieży używanej. Etsy nabyty Aplikacja Depop do odsprzedaży mody za 1,62 miliarda dolarów w zeszłym roku. Depop konkuruje z firmą Poshmark i innymi usługami odsprzedaży, takimi jak ThredUp.

Firmy zorganizują telekonferencję, aby omówić transakcję o godzinie 21:00 czasu wschodniego w poniedziałek.

Zegarek: Młodzi przedsiębiorcy zamieniają stare ubrania w wielkie pieniądze

READ  Twitter zakazuje publikowania uchwytów i linków do Facebooka, Instagrama, Mastodona i nie tylko (aktualizacja) • TechCrunch