19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Korea Południowa-Polska wzmocni partnerstwo przy nowym projekcie lotniska

Koreańskie firmy mogą uczestniczyć w nowym projekcie rozbudowy lotniska o wartości ok. 10 bilionów wygranych w Polsce.

Ministerstwo Transportu poinformowało 9 listopada, że ​​umowę o zacieśnieniu współpracy przy budowie nowego lotniska w Polsce podpisali minister No Hyung Oak i Marcin Horala, dyrektor ds. projektów lotniska w Ministerstwie Infrastruktury.

Według Ministerstwa Transportu, Polska jest w trakcie tworzenia największego w Europie centralnego lotniska w Barrano, 40 kilometrów na zachód od Warszawy, które osiągnęło limit ze względu na wyższą koncentrację pasażerów zamiast warszawskiego lotniska Sobin.

Korea Południowa i Polska podpisały w lutym memorandum o infrastrukturze transportowej, aby ukształtować nowy plan rozwoju lotniska.

Oba kraje rozmawiały również o współpracy infrastrukturalnej, w tym o nowym projekcie lotniska, podczas szczytu Korea-Polska w zeszłym miesiącu.

Wraz z nowym lotniskiem polski rząd planuje zainstalować różnorodną infrastrukturę, w tym kolejową, drogową i urbanistyczną, a także usprawnić projekty związane z węzłem komunikacyjnym.

Obecnie opracowuje plan podstawowy, szczegółowy plan i wielkość projektu zostaną potwierdzone po ustaleniu planu głównego (MB) w przyszłym roku. Łączna kwota projektu wygrała około 10 bilionów (7,4 mld euro). (ANI / gospodarka globalna)

(Z wejściami ANI)

Zastrzeżenie: Ten wpis został opublikowany w kanale Agencji i nie jest sprawdzany przez redaktora.

Otwórz w aplikacji

READ  Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w październiku