19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontuzja Lamonta Wade’a Jr. otwiera drzwi dla Wilmera Floresa w obliczu dylematu składu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Kontuzja Lamonta Wade’a Jr. otwiera drzwi dla Wilmera Floresa w obliczu dylematu składu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SAN FRANCISCO – Giants po raz kolejny w tym sezonie mają dużą lukę do zapełnienia na szczycie swojego składu.

W poniedziałek San Francisco odniosło ogromne zwycięstwo 8:4 nad Philadelphia Phillies na Oracle Park, ale miało to swoją cenę.

Pierwszy bazowy Lamonte Wade Jr., który prowadzi Giants pod względem średniej odbijania (0,333) i wszystkich zawodników MLB pod względem procentu bazowego (0,470), opuścił poniedziałkowy mecz w końcówce piątej rundy z powodu naciągnięcia lewego ścięgna podkolanowego po trafieniu . Dziwny. Przesuń się do drugiej bazy na podwójnej.

Menedżer Giants, Bob Melvin, powiedział reporterom po meczu, że wstępne prognozy dotyczące kontuzji Wade’a „nie wyglądają dobrze” i prawie na pewno znajdzie się on na liście kontuzjowanych.

do kiedy? To się okaże, ponieważ we wtorek Wade przejdzie rezonans magnetyczny.

„To nie jest idealne. Osiąga 0,330 czy coś takiego” – powiedział Melvin. „Niewielu graczy w lidze może robić to samo, co on. Jest nie tylko dobrym leworęcznym pałkarzem, ale także jednym z najlepszych w grze”.

Pomocnik Wilmer Flores dodał: „Tak, zdecydowanie trudno to dostrzec, zwłaszcza biorąc pod uwagę przebieg jego sezonu”. „Musi tylko spróbować wrócić tak szybko, jak to możliwe, ale to jest do bani”.

Flores będzie codziennie pierwszobazowym pod nieobecność Wade’a. To właśnie wiedzą Giganci. Nie wiedzą jednak jeszcze, kto zastąpi go jako jednego z nielicznych leworęcznych pałkarzy w składzie. Bez Wade’a w 26-osobowym składzie pozostaną jedynie zapolowy Mike Yastrzemski, pomocnik Brett Wesley i łapacz atakujący Patrick Bailey.

Leworęczny uderzający i zapolowy Blake Sabol jest opcją w 40-osobowym składzie. Giants rzucili mu także okiem na pierwszą bazę podczas wiosennych treningów, co może teraz zaprocentować. Melvin wspomniał także o pierwszym bazowym Trentonie Brooksie, który obecnie osiąga wynik 0,308/0,426/0,462 z czterema home runami i 18 RBI dla Triple-A Sacramento, choć wymagałoby to ruchu 40 graczy.

READ  Wideo Floyd Mayweather zatrzymuje Mikuru Asakurę pod koniec drugiej rundy turnieju głównego Super Rizin

Giants wiedzą, że obecnie brakuje im leworęcznych zawodników i rozwiązanie nie jest jasne. Doświadczony pomocnik Michael Conforto jest bliski powrotu, ale może potrzebować jednego lub dwóch meczów rehabilitacyjnych w tym tygodniu, zanim będzie mógł zostać aktywowany.

Dobra strona jest taka, że ​​Floris to doskonały plan ubezpieczeniowy na początek. Podobnie jak w przypadku jego najlepszego sezonu w karierze w 2023 r., Flores nie miał codziennej roli na początku sezonu, ale kluczowe kontuzje – co było jedną z ironii losu, jakich doznał Wade – zmusiły go do zagrania głównej roli. Skorzystał z okazji i pobiegł z nią, trafiając 0,284/0,355/0,509 z 23 home runami i 60 RBI w 405 at-batach.

Flores, jak udowodnił w zeszłym sezonie, pozostaje gotowy, gdy zostanie wywołany jego numer i utrzymuje takie samo podejście do ataku, niezależnie od tego, ile razy zagra.

„Twoja rutyna nieco się zmienia, ale mentalność pozostaje ta sama” – wyjaśnił Flores. „Starasz się dobrze uderzać i mocno uderzać piłkę. Tak naprawdę nic się nie zmienia”.

Chociaż nie musi prezentować takiego poziomu jak w zeszłym roku, ponieważ skład jest w tym sezonie znacznie silniejszy, Giants z pewnością powitaliby Floresa, gdy przyjmie swoją codzienną rolę i stanie się jednym z najrówniej grających pałkarzy w składzie.

Pobierz i śledź podcast Giants Talk