22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje TK po Walmarcie i Home Depot pomagają budować na ostatnim zwyżce

Kontrakty terminowe na akcje TK po Walmarcie i Home Depot pomagają budować na ostatnim zwyżce

Handlowcy pracują podczas otwarcia dzwonka na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) na Wall Street w Nowym Jorku 16 sierpnia 2022 r.

Angela Weiss | AFP | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły we wtorek wieczorem po tym, jak dwie duże sieci funduszy w kraju, Walmart i Home Depot, pchnęły indeks Dow i S&P 500 w górę i przygotowały grunt pod większe zyski ze sprzedaży detalicznej w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average spadły o 17 punktów, czyli 0,5%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,04% i 0,07%.

W regularnych obrotach Dow zakończył dzień o 239 punktów wyżej, czyli 0,7%, a S&P wzrósł o 0,2%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 0,2%.

Detaliści prowadzili rynek wyżej dzięki dobrym kwartalnym wynikom Walmart i Home Depot, które były największymi zyskami w indeksie 30 akcji Dow, ciągnąc za sobą inne, takie jak Target, Best Buy i Bath & Body Works.

Indeks Dow Jones zyskał piąty dzień z rzędu. Tymczasem S&P 500 zbliża się do piątego tygodnia z rzędu, ponieważ inwestorzy nadal oceniają siłę rajdu. Indeks szerokiego rynku wzrósł teraz o 18% od czerwcowych minimów.

„Ten rynek jest bardzo odporny”, powiedział Brian Talkington, partner zarządzający Requisite Capital Management, w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „W miarę zbliżania się do osiągnięcia zysku, przewyższy on zarobki średnio o około 7%”.

Rezerwa Federalna i jej plany dalszego podnoszenia stóp procentowych i zmniejszania wielkości bilansu dają mu „znaczną przerwę” na tym rynku. „Zyski są nadal solidne, ale… bilans Fed nie drgnął” – powiedziała.

Gabriella Santos, analityk rynku globalnego w JP Morgan Asset Management, zgodziła się, że inwestorzy muszą uważać na większą zmienność po drodze.

„Realne rentowności mają wzrosnąć jesienią, co może ponownie wywrzeć presję na wzrostowe akcje” – powiedziała. „[With] Historia makro, która ostatnio się utrzymała i doprowadziła do pewnych szerokich wzrostów na rynku — jest za wcześnie, aby mieć jakiekolwiek przekonanie, że naprawdę wiemy, jak będzie wyglądać inflacja następnej jesieni lub w przyszłym roku, albo że wiemy, jak Fed zareaguje na tę inflację”.

READ  Założyciel Crypto Exchange Binance mówi, że jest „znowu słaby” po katastrofie Luny