9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Dow odnotował pięciodniową passę

Handlowiec pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, 26 stycznia 2023 r.

Andrzej Kelly | agencji Reutera

Kontrakty terminowe na akcje spadły w piątek rano, ponieważ inwestorzy oczekiwali zysków i raportów ekonomicznych, które mają się ukazać w dalszej części dnia.

A kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average spadły o 42 punkty, czyli 0,12%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,36% i 0,7%. Akcje Intela spadły o ponad 9% w obrocie poza godzinami pracy, po ok Fatalny raport o zarobkach Który ominął górną i dolną linię.

Akcje wzrosły podczas zwykłego czwartkowego handlu, do lepszego niż oczekiwano okrzyku Raport o PKB za IV kw Zwiększyło to nadzieje, że gospodarka USA może stanąć w obliczu miękkiego lądowania, gdy Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe, aby okiełznać inflację.

Dow Jones Industrial Average wzrósł o ponad 205 punktów, czyli 0,61%, piątą sesję z rzędu, pierwszą taką passę od października. S&P 500 wzrósł o 1,10%, a Nasdaq Composite o 1,76%.

Wszystkie trzy wskaźniki są pozytywne dla tygodnia i miesiąca. Dow Jones i Standard & Poor’s wzrosły w tym tygodniu odpowiednio o 1,7% i 2,2%. Nasdaq wzrósł w ciągu tygodnia o 3,3% i ma osiągnąć najlepszy miesięczny wynik od lipca.

„Tegoroczny rajd giełdowy jest imponujący i nie należy go ignorować” — powiedział Chris Zaccarelli, dyrektor ds. inwestycji w Alliance of Independent Advisers. powiedział w notatce w czwartek. „Niestety, Fed prawdopodobnie zacznie ponownie mówić o rynku już w przyszłym tygodniu, więc przygotuj się na zmienność w tym roku; Być może jesteśmy w centrum huraganu i jeszcze nie całkiem z lasu”.

W piątek inwestorzy będą przyglądać się raportom ekonomicznym, które dadzą więcej informacji o stanie inflacji. Dochody osobiste, wydatki i oczekująca sprzedaż domów w grudniu zostaną podane rano. Indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, preferowana przez Fed miara inflacji, jest zgodny z oczekiwaniami. Opublikowane zostaną również nastroje konsumentów za styczeń.

READ  Ropa odbija się od wczesnego spadku po tym, jak Saudyjczycy zaprzeczyli raportowi produkcji OPEC+

To jedne z ostatnich danych, które zostaną opublikowane przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej, które rozpocznie się pod koniec stycznia. Inwestorzy oczekują teraz podwyżki stóp procentowych przez bank centralny o 0,25 punktu procentowego.

Sezon wyników również trwa. American Express, Colgate-Palmolive i Chevron mają opublikować wyniki kwartalne w piątek. Inwestorzy mogą uważnie śledzić raport Chevrona po ogłoszeniu przez firmę 75 miliardów dolarów na odkupienie akcji i zwiększenie dywidendy w środę.