12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wiadomości na żywo: Wydatki konsumentów w USA spadły w grudniu, mimo że inflacja spadła

Wiadomości na żywo: Wydatki konsumentów w USA spadły w grudniu, mimo że inflacja spadła

Hasbro powiedział, że pozostanie na dobrej drodze do osiągnięcia rocznych oszczędności kosztów w wysokości od 250 do 300 milionów dolarów. © Ray Stubblebine / Reuters

Hasbro powiedział, że zwolni 1000 miejsc pracy i ogłosił odejście swojego dyrektora operacyjnego, ponieważ amerykański producent zabawek ujawnił wstępne wyniki czwartego kwartału, które były gorsze niż poprzednie oczekiwania.

Dyrektor generalny Chris Cox powiedział w oświadczeniu w czwartek po południu, że zwolnienia, które stanowią około 15 procent globalnej siły roboczej, są „niezbędne do przywrócenia naszej firmie wiodącej w branży pozycji konkurencyjnej”.

Hasbro powiedział, że pomogą utrzymać firmę na dobrej drodze do osiągnięcia celu, w ramach planu ogłoszonego w październiku ubiegłego roku, zakładającego roczne koszty od 250 do 300 milionów dolarów do końca 2025 roku.

Firma, która produkuje gry planszowe i zabawki Transformers, powiedziała, że ​​jej dyrektor operacyjny Eric Neiman odejdzie w wyniku zmian organizacyjnych i biznesowych. W swoim najnowszym raporcie rocznym firma podała, że ​​zatrudnia 6640 osób na całym świecie.

We wstępnych wynikach opublikowanych w czwartek Hasbro powiedział, że przychody w 2022 roku wyniosły około 5,86 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 9 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem lub spadek o 6 procent w stałych wartościach walutowych. To było gorsze niż październikowa prognoza, kiedy to było obniżył prognozę na cały roka oczekiwania analityków na ponad 6,1 miliarda dolarów.

Firma miała również słaby okres świąteczny, który jest zwykle kluczowym okresem sprzedaży dla producentów zabawek i sprzedawców detalicznych. Przychody Hasbro w ciągu trzech miesięcy zakończonych 26 grudnia wyniosły 1,68 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 17 procent w porównaniu z rokiem poprzednim i poniżej mediany prognozy Wall Street, która wynosiła 1,92 miliarda dolarów.

Akcje Hasbro spadły w czwartek o ponad 7 procent w handlu po godzinach w Nowym Jorku. Pod koniec zwykłej sesji jego akcje wzrosły o 4,5 procent od początku 2023 roku, ale spadły o około 29 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy.