20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 9 września 2022 r.

Brendan McDermid | Reuters

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w niedzielę wieczorem, gdy Wall Street wyczekuje kluczowych danych o inflacji, które zostaną opublikowane w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 77 punktów, czyli 0,24%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,30% i 0,38%.

Ruchy nastąpiły po tygodniu zwycięstw akcji amerykańskich, jako trzech głównych średnich Przerwano trzytygodniową passę przegranych. Dow wzrósł w ciągu tygodnia o 2,66%, a S&P 500 o 3,65%. Nasdaq Composite był o 4,14% wyższy.

Akcje były niestabilne przed wrześniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej, kiedy to bank centralny ma podnieść stopy procentowe po raz trzeci z rzędu o 0,75 punktu procentowego w dążeniu do walki z wysoką inflacją.

Inwestorzy z Wall Street szukali oznak, że wielkość przyszłych podwyżek stóp procentowych może być mniejsza w miarę spowolnienia inflacji, prezes Fed Jerome Powell potwierdził w zeszłym tygodniu, że jest „silnie zaangażowany” w obniżanie inflacji.

W tym tygodniu inwestorzy nie mogą się doczekać Raport Indeksu Cen Konsumpcyjnych za sierpień, Ma zostać zwolniony we wtorek. Raport ten jest jednym z ostatnich danych o inflacji, jakie zobaczy Rezerwa Federalna przed wrześniowym posiedzeniem. Raporty o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej zostaną opublikowane w czwartek.

„Przy spodziewanym kolejnym 0,3% podwyżce stopy bazowej na sierpień, jeśli liczba będzie wyższa, będzie to negatywne dla akcji i obligacji. Jeśli raport będzie niższy, będzie to katalizatorem rajdu na rynku” David Donabedian, inwestor dyrektor CIBC Private Wealth w USA Oczekuje się, że sprzedaż detaliczna również pozostanie bez zmian w sierpniu, tak jak w poprzednim miesiącu.