22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow spadają o prawie 200 punktów, ponieważ piątkowa porażka na Wall Street wydaje się być kontynuowana

Kontrakty terminowe Dow spadają o prawie 200 punktów, ponieważ piątkowa porażka na Wall Street wydaje się być kontynuowana

Handlowcy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 26 sierpnia 2022 r. w Nowym Jorku.

Spencera Platta | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje spadły w poniedziałek rano, ponieważ inwestorzy próbowali otrząsnąć się z gwałtownego spadku cen akcji pod koniec zeszłego tygodnia.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 240 punktów, czyli o 0,75%. Te z S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,92% i 1,3%.

Ruchy w kontraktach terminowych następują po Brutalna wyprzedaż na Wall Street w piątekKiedy w Jackson Hole w stanie Wyoming pojawiła się krótka, dosadna uwaga prezesa Fed, Jerome’a ​​Powella, rozwiały się nadzieje banku centralnego na zmianę agresywnego kursu podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

Dow spadł o 1008 punktów, czyli nieco ponad 3%, w najgorszym dniu od maja. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 3,4% i 3,9% w najgorszych dniach od czerwca. Spadek wykasował sierpniowe zyski dla wszystkich trzech średnich.

„Inwestorzy ponownie nie docenili swojej niedawnej pozycji do podejmowania ryzyka, co potwierdza nasz pogląd, że jest za wcześnie, aby nazwać ich niedawny apetyt na ryzyko bardziej trwałą pozycją, a teraz jeden z nich prawdopodobnie kosztował ich zbyt dużo”, Rick z Bensignor Investment. Bensignor powiedział Strategie w notatce do klientów.

Przyszły tydzień przyniesie kolejne przemówienia Fed, w tym wiceprezes Lyle Brainard we wtorek, przed sierpniowym raportem o zatrudnieniu poza rolnictwem w piątek.

READ  Autostrada M25 zostanie ponownie otwarta osiem godzin wcześniej niż planowano