30 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły, gdy Wall Street próbuje wykorzystać najlepszy tydzień od czerwca

Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły, gdy Wall Street próbuje wykorzystać najlepszy tydzień od czerwca

Traderzy na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 21 października 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje w USA nieznacznie wzrosły w poniedziałek, ponieważ handlowcy próbowali dodać do gwałtownych wzrostów obserwowanych w zeszłym tygodniu.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 91 punktów, czyli 0,3%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,3% i 0,1%.

Ruchy nastąpiły po kolejnym niestabilnym tygodniu dla akcji, gdy sezon zysków za trzeci kwartał się rozgrzał. Główne średnie odnotowały największy tygodniowy wzrost od czerwca, przy czym Dow Jones zyskał 4,9%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 4,7% i 5,2%.

Część tych wzrostów nastąpiła w piątek, kiedy Dow wzrósł o ponad 700 punktów, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq wzrosły o około 2,3%.

„Rynek akcji próbuje osiągnąć dno, aby osiągnąć ostatnią fazę bessy”, powiedział w piątek David Donabedian, dyrektor ds. inwestycji w CIBC Private Wealth US. „Teraz wydaje się, że jest to rynek dwukierunkowy. Toczymy przeciąganie liny między sceptykami a tymi, którzy uważają, że nadszedł czas na posiadanie akcji”.

Jak dotąd raporty o zarobkach miały mieszane wyniki dla akcji. W piątek po ogłoszeniu wyników akcje banków Goldman Sachs i JPMorgan Chase wzrosły o ponad 4%. Ale nie wszystkie wyniki były solidne – Snap spadł o 28% po zgłoszeniu utraty zysku.

W przyszłym tygodniu na pokładzie pojawi się więcej dużych raportów o zarobkach, w tym gigantów technologicznych, takich jak jabłkoA AlfabetA Amazonka A Microsoft. Wall Street będzie też wypatrywać kolejnych danych inflacyjnych – w poniedziałek poznamy indeksy PMI dla przemysłu i usług za październik.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA