29 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow czekają na raport o zatrudnieniu, ponieważ rajd rynkowy nadal odnotowuje wzrosty.  Rozpoczęły się dostawy średnioterminowe Tesli

Kontrakty terminowe Dow czekają na raport o zatrudnieniu, ponieważ rajd rynkowy nadal odnotowuje wzrosty. Rozpoczęły się dostawy średnioterminowe Tesli

Kontrakty terminowe na Dow spadły nieznacznie w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Inwestorzy zwrócą uwagę na listopadowy raport o zatrudnieniu w piątek rano.
XWydarzenie Tesla Semi Truck Delivery odbyło się w czwartek wieczorem Tesli (TSLA) Arcy-rywal BYD czytuje wystawiany wypuścić prężne EV zbyt liczby.

Rajd giełdowy pokazał silny ruch w czwartek, z mieszanymi wskaźnikami, ale skonsolidował ogromne zyski osiągnięte w środę po komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella. Czwartkowy raport o inflacji PCE, preferowana przez Fed miara stóp procentowych, pokazał mniejsze niż oczekiwano miesięczne wzrosty, ponieważ inflacja główna i bazowa ponownie nieco się obniżyły.

Ulta Beauty (Ulta) zatytułowane raporty o zarobkach w czwartek wieczorem. Akcje ULTA niewiele się zmieniły w ciągu nocy po ogłoszeniu dobrych zysków i podniesieniu prognozy. Akcje sprzedawcy produktów kosmetycznych osiągnęły już rekordowe poziomy, rozciągając się od punktów zakupu. Systemy Veeva (VEEV) przewyższyły prognozy finansowe z trzeciego kwartału, ale prognozy na czwarty kwartał były nieco poniżej środka konsensusu. Akcje VEEV nieznacznie spadły w rozszerzonym handlu. Akcje zamknęły się powyżej 200-dniowej linii, blisko wczesnego wejścia.

Tymczasem Gigant Dao Larwa (kot) nadal wydaje się solidny, a akcje CAT znajdują się tuż poniżej a Zakup punktowy. Lider Cyberbezpieczeństwa Sieci Palo Alto (Banu) I Marriott International (MarszMigają również sygnały kupna.

Akcje Boeinga działają SwingTrader. To była gąsienica w czwartek Dzisiejsze akcje IBD.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,2%. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 3,55%.

Kontrakty terminowe Dow, rentowności obligacji skarbowych i inne będą się zmieniać w listopadowym raporcie o zatrudnieniu, który ma się ukazać o 8:30 czasu wschodniego.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.

Raport o pracy

Ekonomiści spodziewają się, że listopadowy raport o zatrudnieniu pokaże wzrost zatrudnienia poza rolnictwem o 200 000, w porównaniu z 261 000 w październiku. Zwróć uwagę na badanie gospodarstw domowych, które wykazało, że w październiku liczba miejsc pracy spadła o 328 000. Oczekuje się, że stopa bezrobocia, oparta na badaniu gospodarstw domowych, utrzyma się na stałym poziomie 3,7%, a współczynnik aktywności zawodowej wzrośnie do 62,3%.

Inne dane dotyczące zatrudnienia w tym tygodniu generalnie wskazywały na stopniowe spowolnienie. Liczba nowych bezrobotnych nieoczekiwanie spadła, ale ponownie wzrosła liczba nowych bezrobotnych. ADP odnotowało w zeszłym miesiącu gwałtowne spowolnienie zatrudnienia w sektorze prywatnym, podczas gdy badanie JOLTS za październik pokazało, że liczba wolnych miejsc pracy nieznacznie spadła.

READ  Firma elektryczna zasilana bateriami Britishvolt unika natychmiastowego krachu dzięki krótkoterminowemu finansowaniu

Wydarzenie dostawy połowy Tesli

Wydarzenie dostawy Tesla Semi Model Truck rozpoczęło się krótko po godzinie 17:00 czasu PST.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, dostarczy kilka Semi EV Tesli do… PepsiCo (WERWA) Czwartkowy wieczór. Niedawno Tesla Semi została zaprezentowana po raz pierwszy od sześciu lat i miała wejść do produkcji w 2020 roku.

Musk mówi, że Tesla Semi, która będzie wykorzystywać te same jednostki napędowe Plaid, co wysokiej klasy model S, ma zasięg 500 mil na jednym ładowaniu. Inwestorzy będą szukać dokładnych specyfikacji cen, asortymentu i towarów. Będzie to ważne, ponieważ Tesla Semi przejmuje duże pojazdy elektryczne już dostępne na rynku od Volvo, Nikola (NKLA), BYD (BYDDF) i więcej.

Innym ważnym pytaniem jest, jaka będzie produkcja Tesla Semi w nadchodzących miesiącach. Musk nie zapewnił jasności na tym froncie.

Tymczasem Tesla oferuje teraz zniżki w wysokości 3750 USD na Model 3 i Model Y w USA w tym miesiącu. Chodzi o to, aby zachęcić ludzi do dostarczania teraz. 1 stycznia weszły w życie nowe ulgi podatkowe w USA w wysokości 7500 USD, z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń cenowych i dochodowych, co sprawiło, że wielu potencjalnych nabywców czekało. Ulgi podatkowe powinny dotyczyć większości sedanów Modelu 3 i crossoverów Modelu Y, chociaż rząd musi jeszcze zapewnić jasność.

Tesla zmniejszyła również o połowę dotację ubezpieczeniową w wysokości 8 000 juanów (1133 USD) na grudniowe zakupy, zgodnie z planem, ale teraz oferuje bezpłatne opłaty drogowe i inne korzyści, o których mówi się, że przekraczają 15 000 juanów.

Akcje Tesli zamknęły się w czwartek na poziomie 194,70. W środę akcje TSLA wzrosły o 7,7%, odzyskując swoją 21-dniową passę, w wyniku rajdu rynkowego i wzrostu zapasów chińskich pojazdów elektrycznych.


Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


sprzedaży BYD

Oczekuje się, że chiński gigant pojazdów elektrycznych BYD wypuści listopadowe dostawy w piątek lub sobotę, ustanawiając kolejny rekord. Oczekuje się, że BYD będzie w tym miesiącu marką samochodową nr 1 w Chinach, wyprzedzając Volkswagena (WAGI). Prawdopodobnie pozostanie numerem 1 Grupy Volkswagena, w tym Audi.

Akcje BYD spadły o 2,2% do 25,07, ale nadal znajdują się powyżej 50-dniowej linii. BYDDF skoczył w środę o 9,9%, podobnie jak inne chińskie akcje pojazdów elektrycznych.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy odnotował 30-minutowy spadek w czwartek rano, ale stopniowo poprawiał się do mieszanego, solidnego wyniku po środowych dużych wzrostach.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,6 proc Handel giełdowyz Salesforce.com (CRM) duży minus. S&P500 spadł o 0,1%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 0,1 proc. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 0,2%.

READ  W tym tygodniu w monetach: spekulacje na Twitterze powodują, że Dogecoin jest wyższy, Bitcoin i Ethereum są zielone

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,8% do 81,22 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 17 punktów bazowych do 3,53%, najniższego poziomu od końca września. W ślad za komentarzami prezesa Fed Powella i raportem o inflacji PCE, 14 grudnia rynki zbliżyły się do podwyżki stóp procentowych o 50 pb, kończąc serię czterech spotkań o 75 pb. Co więcej, istnieje teraz prawdopodobieństwo 50:50 na podwyżkę stóp procentowych tylko o ćwierć punktu w lutym.

Dolar, poruszając się wraz ze zwrotami, spadł do najniższego poziomu od prawie trzech miesięcy.

Akcje w pobliżu punktów kupna

Akcje CAT spadły o 0,3% do 235,69. Akcje zatrzymują się wokół wciąż ważnego punktu kupna 238 A podstawa kubka Jeszcze w kwietniu wg Analiza MarketSmith. Inwestorzy mogą postrzegać 239,95 jako kolejny punkt kupna, albo jako wyższy uchwyt dla 7-miesięcznej podstawy kubka, albo jako tradycyjny uchwyt dla większej konsolidacji rozpoczynającej się w czerwcu 2021 r.

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Palo Alto Networks wzrosła o 5% do 178,40, przeskakując powyżej swojej 200-dniowej linii i odzyskując ten kluczowy poziom po raz pierwszy od połowy września. Pojawia się po tym, jak odbił się od 50-dniowej linii w ciągu dnia w środę, odrzucając dużą wyprzedaż zysków w rówieśnikach. CrowdStrike (CRWD). Inwestorzy mogą uznać akcje PANW za duże, Podwójna podstawa dolna Z 193,01 punktami kupna. Ale akcja jest już aktywna od przekroczenia linii 200 dni i linii trendu spadkowego od kwietniowego szczytu.

MAR spadł o 0,1% do 165,19 i pozostał powyżej punktu kupna uchwytu 164,99 z dolnej bazy na dzień 16 sierpnia.

Fundusze giełdowe

pomiędzy Najlepsze fundusze inwestycyjneoraz fundusz ETF iShares Expanded Tech-Software Sector (IGV) spadła o 1,1%, nawet przy sprzedaży akcji CRM Holdings Big. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 0,3%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o 0,8% i US Global X Infrastructure Development Fund)kolebka) wzrosła o 0,1%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 0,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 1,25%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(Spadek o 0,3% i Financial Select SPDR ETF)XLF) spadł o 0,6%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) zaliczka 0,3%

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 1,1% i ETF ARK Genomics)ARKG) wzrosła o 0,6%. Akcje Tesli mają znaczną wagę we wszystkich funduszach ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark ma również niewielką pozycję w akcjach BYD.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć

READ  Mówi się, że CNN Plus przyciąga mniej niż 10 000 widzów dziennie

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy pokazał w czwartek konstruktywny ruch, zasadniczo utrzymując duże zyski w środę.

S&P 500 odbił się w ciągu dnia od cofnięcia do swojej 200-dniowej średniej kroczącej, po ostatecznym odzyskaniu tego kluczowego poziomu w środę. Russell 2000 również miał 200-dniową passę. Nasdaq wciąż ma wiele do zrobienia, aby wrócić do 200 dni.

Dow Jones oddał w środę tylko część swoich zysków, głównie dzięki Salesforce. Kilka akcji Dow Jones, w tym Caterpillar, Boeing i United Nations, wykazuje siłę. Odzwierciedla to szerszą siłę w sektorach przemysłowym, finansowym, zdrowotnym i innych.

Dane o inflacji PCE za październik były nieco lepsze od oczekiwań. Po silnym odbiciu na rynku w środę na temat prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella – który nie brzmiał szczególnie gołębie – samo utrzymanie tych zysków w czwartek było konstruktywne.

Piątkowy raport o zatrudnieniu to kolejna przeszkoda. Jeśli dane o zatrudnieniu wskazują na pewien zastój na rynku pracy, może to stanowić dodatkowy wiatr w żagle dla akcji. Ale gorący rynek pracy może prowadzić do dużej wyprzedaży.

Rentowności obligacji skarbowych i dolara gwałtownie spadły w ciągu ostatnich dwóch dni i kilku ostatnich tygodni, zapewniając znaczny wiatr w plecy dla akcji. Rentowności odbiły się, a dolar nie będzie zaskoczeniem.

Weź pod uwagę, że rajd rynkowy ma wiele dużych zysków w ciągu jednego dnia, po których następuje ruch w bok lub ruch ślizgowy. Utrudniło to inwestorom poczynienie postępów, mimo że indeksy rosły w ciągu ostatnich kilku tygodni.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Były powody, by kupować lub nie być obojętnym na środowy duży ruch. W czwartek inwestorzy mogli dodać trochę ekspozycji, ale raport o zatrudnieniu jest dużym znakiem zapytania.

Piątkowy rajd rynkowy w listopadowym raporcie o zatrudnieniu może prowadzić do wielu okazji do zakupów. Ale nie oszukuj obiecujących akcji przed ważnymi wiadomościami. Zamiast tego pracuj nad swoimi listami obserwacyjnymi, dopóki nie będziesz gotowy do pracy. Ale bądź również przygotowany na zmniejszenie ekspozycji, jeśli rynek lub Twoja nieruchomość pójdzie ostro na południe.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś