7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadły nieznacznie w oczekiwaniu inwestorów na dane o zatrudnieniu w USA

Kontrakty terminowe na akcje spadły nieznacznie w oczekiwaniu inwestorów na dane o zatrudnieniu w USA

Kontrakty futures na akcje nieznacznie spadły w piątek, ponieważ inwestorzy zwrócili uwagę na listopadowy raport o zatrudnieniu, aby uzyskać wgląd w kondycję gospodarki.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average spadły o 46 punktów, czyli o 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,2%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq-100 spadły o 0,3%.

Inwestorzy skupiają się na raporcie Departamentu Pracy na temat płac poza rolnictwem, stopy bezrobocia i stawek godzinowych, o 8:30 rano. Według Dow Jones ekonomiści spodziewają się, że w listopadzie w gospodarce pojawi się 200 000 miejsc pracy, co będzie mniejszym zyskiem. w porównaniu z 261 000 widzianymi w październiku.

Piątkowy raport jest ostatnim miesięcznym raportem o zatrudnieniu przed dwudniowym posiedzeniem Fed w dniach 13-14 grudnia, na którym bank centralny ma podnieść docelową stopę funduszy federalnych o pół punktu procentowego. Wzrost o 50 punktów bazowych oznaczałby spowolnienie w stosunku do poprzedniej podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych ustalonej przez bank centralny.

Pojawił się prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell Potwierdza spowolnienie wzrostu cen na horyzoncie w przemówieniu w środę, wskazując, że spadek może rozpocząć się już w tym miesiącu. Akcje wzrosły, a Dow Jones wzrósł o ponad 700 punktów, po jego uwagach.

„Biorąc pod uwagę dane, które widzieliśmy od ostatniego spotkania, wydaje mi się, że zmiana kursu Fed wymagałaby teraz czegoś naprawdę szokującego” – powiedział Craig Erlam, analityk rynkowy w Oanda.

W czwartek Dow zamknął około 195 punktów, ponieważ handlowcy starali się zmniejszyć ekspozycję przed danymi o zatrudnieniu. S&P 500 spadł w czwartek o 0,09%, podczas gdy ciężki Nasdaq Composite wzrósł o 0,13%.

Czwartkowe ruchy nastąpiły w ślad za mieszaną partią danych ekonomicznych, w tym m.in Podstawowy raport wydatków na konsumpcję osobistą Był nieco lepszy od oczekiwań w ujęciu miesięcznym i większy od oczekiwań spadek indeksu ISM dla przemysłu. Tak zwany deflator PCE jest jedną z ulubionych miar inflacji Fed.

READ  Rynki azjatyckie gwałtownie spadają wraz z eskalacją napięć między Ukrainą a Rosją