20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Komisarz NHL Gary Bettman o przyszłości Winnipeg Jets: „Myślę, że to silny rynek”

Komisarz NHL Gary Bettman o przyszłości Winnipeg Jets: „Myślę, że to silny rynek”

WINNIPEG — To nie obecność Gary'ego Bettmana w Winnipeg niepokoi fanów Jets. To jego cel.

Komisarz NHL przybywa na większość rynków w trakcie typowego sezonu. W zeszłym sezonie zwrócił się do mediów w Winnipeg, rozpoczynając swoje przemówienie stwierdzeniem, że nie ma żadnej sytuacji kryzysowej, którą mógłby się zająć, ani żadnych nowości do ogłoszenia.

Wizyta w tym sezonie wiązała się z poczuciem większego ryzyka, ale Bettman jasno wyraził swoje poparcie dla True North jako grupy właścicieli i Winnipeg jako rynku NHL.

„Myślę, że pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, dlaczego dzisiaj tu jestem” – powiedział Pittman we wtorek w Winnipeg. „W tym miejscu hokej jest ważny. Myślę, że to silny rynek NHL. Myślę, że właściciel poczynił niezwykłe zobowiązania wobec Jets, tej areny i centrum miasta, w tym setki milionów dolarów. Nie jestem pewien, dlaczego ludzie spekulują, że NHL w ten czy inny sposób tu nie będzie.

Ujawnił to prezes Jets Mark Chipman Sportowiec W ubiegłym tygodniu sprzedaż biletów okresowych w Winnipeg spadła o 27 procent w ciągu trzech lat, z około 13 000 do prawie 9500 biletów.

„Nie byłbym z wami szczery, gdybym nie powiedział: «Musimy wrócić do 13 000»” – powiedział Chipman w zeszłym tygodniu. „To miejsce, w którym się teraz znaleźliśmy, na dłuższą metę nie zadziała. Nieprawda”.

Bettman powiedział w 2011 roku, że Jets muszą zapełniać swój budynek na każdym meczu, aby NHL mogła funkcjonować w Winnipeg. We wtorek zamieścił w swoim oświadczeniu zastrzeżenia dotyczące zmniejszenia zobowiązań z tytułu biletów okresowych.

„Wiem, że Mark Chipman i David Thompson nie są zainteresowani jedynie pozostaniem w NHL. Chcą się rozwijać” – powiedział Bettman. „Sprawa zostanie rozwiązana. Nie uważam tego za kryzys, ale myślę, że tak jak w przypadku każdego zespołu na każdym rynku, musi zaistnieć współpraca między społecznością, kibicami i klubem i myślę, że w końcu tak się stanie.

Pittman wyrażał się z podobnym optymizmem podczas swojej wizyty w Winnipeg w zeszłym sezonie. Według Hockey Reference, drużyna Jets w sezonie 2022–2023 wykorzystywała 93,6% swoich możliwości, ale w tym sezonie liczba ta spadła do 87,3%.

READ  Dana White błaga Chrisa Weidmana po porażce na UFC 292: „Proszę, proszę przejść na emeryturę”

W rozmowie z reporterami we wtorek Bettman rozwiał obawy, że franczyzy grozi nieuchronna relokacja, jeśli baza biletów okresowych nie zostanie wkrótce zwiększona.

„Bez wątpienia frekwencja musi się poprawić” – dodał Pittman. „Mam zaufanie do organizacji i, co ważniejsze, mam zaufanie do tej społeczności”.

Chipman wziął ostatnio sprawy w swoje ręce i wezwał byłych posiadaczy biletów okresowych, aby lepiej zrozumieli, dlaczego rezygnują ze swoich miejsc. Wykonywał nawet wizyty domowe: do Chipmana dołączyli gwiazdorzy Josh Morrissey i Mark Scheifele podczas ostatniej wizyty w domu byłego posiadacza biletu okresowego. Jest to część ogólnej strategii mającej na celu poprawę obsługi klienta i sprzedaży w True North, co, jak przyznał Chipman, nie było zbyt dobre, gdy zespół wyprzedał cały swój asortyment biletów okresowych w ciągu kilku minut, a następnie wyprzedał cały budynek przez większą część ośmiu lat z rzędu pory roku.

„Przez 10 lat nie byliśmy organizacją sprzedażową; „Byliśmy organizacją usługową, choć szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy byliśmy aż tak dobrą organizacją usługową” – powiedział Chipman. Sportowiec.

Chipman był podobnie skruszony podczas przemówienia do fanów zgromadzonych w Canada Life Centre przed wtorkowym meczem. W rozmowie z Batemmanem i zastępcą komisarza Billem Dalym Chipman przeprosił za wcześniejsze uchybienia w obsłudze klienta, zwłaszcza związane z brakiem elastyczności w zakresie pakietów biletów okresowych. Niektórzy byli posiadacze biletów okresowych jako powód odejścia podawali obsługę klienta.

Wcześniej tego dnia Morrissey wyraził swoje podekscytowanie możliwością spotkania się z fanami Jets wraz z Chipmanem i Scheifele.

„Moim zdaniem nie mogło być bardziej kanadyjskie. Odkryte lodowisko na trzech podwórkach przed domem z drzewami pośrodku lodu” – powiedział Morrissey. „Myślę, że to jest to, co zawsze ceniłem w organizacji Jets i pana Chipmana, to ich przywiązanie do miasta Winnipeg i miłość do Winnipeg.

„Myślę, że to kolejny przykład jego prób nakłonienia graczy do interakcji ze wspaniałymi fanami i bycia częścią tej społeczności”.

Inwestycja True North w Jets jest znaczna i ciągła: Winnipeg przejęło byłego kapitana Blake’a Wheelera poza sezonem, przed podpisaniem przejęcia handlowego Gabriela Vilardiego w lipcu, a długoletnie gwiazdy Scheifele i Connor Hellebuyck przejęli w październiku siedmioletnie przedłużenie AAV o wartości 8,5 miliona dolarów. Wkrótce potem Winnipeg ponownie podpisał dwuletni kontrakt z Nino Niederreiterem, a na początku tego miesiąca pozyskał Seana Monahana z Montrealu, aby zapewnić mu dalszą passę w fazie play-off. True North ujawniła także we wrześniu kwotę 13 milionów dolarów na renowację Canadian Life Centre.

READ  4 osoby w areszcie po tym, jak kierowca potrącił i przejechał przez tłum w pobliżu pola gwarantowanej stawki przed meczem Chicago White Sox – NBC Chicago

Oto więcej notatek i cytatów z wtorkowej dostępności Bettmana w mediach Winnipeg.

O pandemii i o tym, dlaczego samoloty mają trudności z zapełnieniem areny

Pittman przejrzał długą listę powodów, dla których Winnipeg może mieć problemy, kończąc swój list stwierdzeniem, że nie ma znaczenia, w jaki sposób Jets tu dotarli – wierzy, że True North poprowadzi ich naprzód.

„Niektórzy mówią, że ludzie nie chcieli przychodzić nocą do centrum miasta. Niektórzy twierdzą, że zespół powinien był spisać się lepiej, mimo że było bardzo dobrze. Niektórzy mówią, że bilet okresowy nie był dobry na początku. Niektórzy mówią „To była pandemia. Wszystkie nasze kluby poradziły sobie z pandemią. Być może na niektóre rynki wpłynęła ona bardziej niż na inne, ale znowu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Skupiamy się na tym, że wierzymy w ten rynek, a właściciele wierzą na tym rynku.”

Aby wspierać firmy w Winnipeg

Głównym tematem rozmów w Winnipeg był względny brak wsparcia korporacyjnego w porównaniu z innymi rynkami. Jets sprzedają 15 procent swoich biletów okresowych interesom korporacyjnym.

W ramach podróży do Winnipeg Pittman i Daly spotkali się z lokalnymi biznesmenami. Bettmana zapytano, czy konieczne jest wprowadzenie limitu zobowiązań korporacyjnych z tytułu biletów okresowych.

„To nie jest to, co chcę widzieć. „Chcesz mieć franczyzę, która będzie miała silne wsparcie ze wszystkich miejsc, z których pochodzi wsparcie, niezależnie od tego, czy będzie to społeczność biznesowa kupuje bilety, czy będzie to społeczność biznesowa reklamująca i promująca jesteśmy aktywni w klubie” – powiedział Pittman. „Myślę, że w tym względzie klub miał bardzo silne wsparcie”.

Bettman przyznał także, że gdyby True North mogła cofnąć się do 2011 roku, kiedy sprzedała swoje pierwsze pakiety biletów okresowych, rozsądnie byłoby zarezerwować „cztery lub pięć tysięcy biletów” dla podmiotów korporacyjnych.

READ  Pochwała Draymonda dla Nikoli Jokicia podsyciła wielką grę Joela Embiida przeciwko Warriors

„Nie zrobili tego, ale to już historia” – powiedział Pittman. „Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, więc idziemy do przodu”.

Na osi czasu dobrego zdrowia

Pittman powiedział, że ani on, ani True North nie stawiają żadnych ultimatum ani terminów. Zamiast tego skupiamy się na upewnieniu się, że baza fanów jest „maksymalnie zaangażowana”.

„Nie działamy pod mieczem Damoklesa ani na krawędzi miecza” – powiedział Pittman. „To część ewolucji, przez którą czasami przechodzą franczyzy. Pamiętam wiele innych kanadyjskich franczyz, na przykład niektóre z nich to małe rynki, inne to przestarzałe bazy biletów okresowych. I musieli odbudować się dzięki młodszym fanom. To się zdarza. Wyjaśnijmy sobie coś: myślę, że to silny rynek NHL. Dostosuje się.

Samoloty jako typowa franczyza

Bettman wyraził zdumienie poziomem niepokoju fanów perspektywą transferu. Wskazał na „setki milionów” dolarów, które True North zainwestowało w zespół, arenę i centrum miasta.

„Dlatego każdy, kto sugeruje, że program własności nie koncentruje się na Winnipeg, jest śmieszny”.

Daly rozwinął swoją pochwałę dla Batemana.

„Chciałbym powiedzieć, że ten zespół jest powszechnie postrzegany w lidze jako wzorcowa franczyza” – powiedział Daly. „Dobre zarządzanie od góry do dołu, wystawienie konkurencyjnej drużyny hokejowej na lód, maksymalne wydatki. Ale, jak powiedział Gary, inwestują też w społeczność oraz we wszystkie swoje inicjatywy filantropijne i inwestycje w mieście. Mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć 32 z nich.”

Winnipeg otrzymuje udział w przychodach

Bettman potwierdził, że Jets otrzymują i będą nadal otrzymywać płatności zgodnie z systemem podziału przychodów NHL. Zapytany, czy Rada Zarządzająca ligi wywierała presję na Winnipeg, aby zwiększyła przychody z hokeja (HRR), Bettman odpowiedział jednoznacznie.

„Jeśli twoje pytanie w jakiś sposób sugeruje, że na szczeblu zarządu istnieją obawy dotyczące tej franczyzy, odpowiedź brzmi absolutnie nic”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie Gary'ego Bettmana: Bruce Bennett/Getty Images)