28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kolorem roku 2024 według Pantone jest Peach Fuzz

Kolorem roku 2024 według Pantone jest Peach Fuzz

W czwartek Pantone ogłosił kolor roku 2024: Peach Fuzz. Jest to pigment, który firma określiła w komunikacie prasowym jako „delikatny”, „aksamitny”, „współczesny” i „odżywczy”. Innymi słowy, Hui jest bardzo pracowity.

Odcień został wybrany przez prognostów trendów, którzy podróżują po świecie, aby badać modę i design i przewidywać, co będzie dalej. Peach Fuzz to 25. wydanie oprogramowania. Czy będzie to nowy kolor nowego roku? Niektórzy członkowie zespołu Stylesa usiedli, aby zagrać we własną grę w skojarzenia kolorów. Daj nam znać, co myślisz w komentarzach.


Vanessę Friedman Jasne jest, że wszyscy możemy przestać myśleć o różu (lub tegorocznym kolorze, Viva Magenta) i zacząć myśleć o brzoskwini. Co więc od razu przychodzi Ci na myśl?

Jeremy’ego Allena Dla mnie ten kolor przywołuje atmosferę Palm Springs z połowy stulecia, a nie „odosobnienie” czy nawet zmysłowość, jak sugeruje komunikat prasowy.

Jessica Testa Jest coś w rodzaju włoskiego przyjęcia w ogrodzie, jeśli chodzi o kolor. A może po prostu myślę: „Zadzwoń do mnie po imieniu”? Przepraszam. Ktoś musiał to powiedzieć.

Allena Już miałem powiedzieć, że w tym kolorze jest coś niewinnego, ale znowu…

Friedmana Kiedy myślę o Peach Fuzz – i Peach Fuzz – myślę o nastolatkach w wieku przedszkolnym.

Callie Holtermann Czy odcień przypomina komuś skórę? Konkretnie lekki? To właśnie sprawiło, że zatrzymałam się na chwilę. Myślę o tym, jak marki takie jak Fenty Beauty nakłoniły przemysł kosmetyczny do tworzenia kolekcji kolorowych obejmujących osoby kolorowe, zwłaszcza te o ciemniejszej karnacji. Kolor ten, jak i skórzane skojarzenie nazwy Peach Fuzz, bardzo ściśle komponuje się z odcieniami noszonymi przez białych ludzi, których nie brakuje.

Testa Przypomina mi piękny kolor różu. Przypomina mi to popołudniowe prysznice dla dzieci neutralne pod względem płci na świeżym powietrzu. Przypomina mi słodycz. Jest jaśniej i trochę jaśniej niż się spodziewałem. Z drugiej strony, co roku Pantone wydaje się opierać na założeniu, że kolor może nadać emocjonalny ton na rok. Na przykład świat jest nieskończenie ciemny i ponury, więc oto pastelowy obraz, aby wszystkich rozweselić.

Friedmana Jak czytamy w komunikacie prasowym, „Peach Fuzz wnosi przynależność, inspiruje do ponownej kalibracji i możliwość pielęgnowania, wywołuje atmosferę spokoju i zapewnia nam przestrzeń do życia, odczuwania, leczenia i rozwoju, niezależnie od tego, czy spędzamy czas z innymi, czy też odpoczywamy”. Aby cieszyć się chwilą w samotności.” W tym sensie Pantone przedstawia kolor jako ucieczkę od mrocznego dramatu, którego wszyscy oczekujemy w związku ze zbliżającymi się wyborami. Aby nazwać globalne wydarzenie na horyzoncie.

Holtermanna Wygląda na to, że Pantone był jedyną marką, której nie udało się osiągnąć bardzo zdeterminowanemu zespołowi marketingowemu „Barbie”. Peach Fuzz jest mniej żywy i znacznie bardziej pomarańczowy niż Barbiecore Pink, czyli chyba odcień, który najbardziej mi się podoba z poprzedniego roku.

Friedmana Co ciekawe, poprzedniczka Peach Fuzz, Viva Magenta, zdawała się zwiastować molocha „Barbie”. Firma Pantone zasłużyła na to prawo. Teraz powinniśmy patrzeć w przyszłość. Czy to „Barbie” to następna generacja? „Barbie” zmieszana z cieniami piasku w „Dune: Część 2”?

Testa I nie zapomnij o nowym filmie „Mad Max”, „Furiosa”.

Allena Różowa Barbie przeciska się przez milenijną różową płukankę? Może to właśnie jest nadzieja – że przyjmie się tak samo, jak millenial pink. Wydaje się, że jest to kolejna odkryta na nowo neutralność, która ma przeniknąć do każdej powierzchni naszego życia.

READ  William i Kate świętują rocznicę śmierci królowej w Pembrokeshire

Friedmana Albo niezaangażowany cień. Ani różowy, ani pomarańczowy.

Allena Ponieważ media społecznościowe zmuszają wszystkich do zajmowania stanowiska, rzucania sloganów i wygłaszania radykalnych oświadczeń, być może stonowany kolor, w którym nie ma ani tu, ani tam, z odrobiną policzka (brzoskwiniowy emoji, ktoś?) jest właśnie tym, czego teraz potrzebujemy.

Testa Rok 2024 nie jest więc rokiem odważnych decyzji, ale raczej rokiem niesienia tajemniczej radości.