2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„CODA” zdobywa nagrodę Producers Guild, torując drogę do najlepszego obrazu

„CODA” zdobywa nagrodę Producers Guild, torując drogę do najlepszego obrazu

On jest „coda” Mały film, który może?

Dramat Apple TV + o głuchocie i muzyce odniósł wielkie zwycięstwo w Nagrody Gildii Producentów Sobotni wieczór, zwycięzca Best Picture dla grupy.

„Jako producent zawsze ciągnęły mnie historie pełne człowieczeństwa” – powiedział Philippe Rousselet, jeden z producentów filmu, w swoim przemówieniu powitalnym. „W świecie, w którym każdego dnia widzimy niedobory, uznałbym tę nagrodę za znak, że wciąż jest nadzieja”.

Nagroda PGA jest często uważana za najsilniejszego lidera w branży za najlepszy obraz. Od 2009 roku, kiedy to Syndykat i Oskary rozszerzyły liczbę nominowanych do najlepszego filmu i przyjęły głosowanie preferencyjne, obie grupy różniły się tylko trzykrotnie w ostatecznym wyborze.

Zwycięstwo PGA dla „CODA”, a także ich ostatnie zwycięstwo w kategorii Best Ensemble w Nagrody Gildii Aktorów EkranowychWygląda na to, że przygotowuje film do konkursu Best Picture Showdown przeciwko Netflixowi „The Power of the Dog”, który do tej pory zdobył najwyższe wyróżnienia od Directors Guild of America, BAFTA i Critics’ Choice Awards. Pomiędzy tymi dwoma filmami noc Oscara prawie na pewno zakończy się, gdy usługa przesyłania strumieniowego po raz pierwszy zabierze do domu największą nagrodę w Hollywood.

Należy jednak zauważyć, że CODA, czyli Dzieci Głuchych Dorosłych, otrzymał tylko trzy nominacje do Oscara w porównaniu z dwunastoma, które otrzymał.moc psai brakuje mu nominacji za reżyserię i montaż, które zwykle wskazują na najlepszą siłę obrazu. W rzeczywistości żaden film od 1932 roku nie zdobył pierwszej Oscara dla „Grand Hotel” bez żadnej z tych głównych nominacji.

Aby uzyskać najlepszy obraz, „CODA” prawdopodobnie musi wziąć każdego Oscara, do którego został nominowany, scenariusz, który wydaje się coraz bardziej wykonalny z dnia na dzień jako aktor drugoplanowy. Troy Kotsur Nadal zbiera trofea, a po scenariuszu filmu odniósł niespodziewaną wygraną na BAFTA.

READ  Promocja Monsters daje nam pierwsze spojrzenie na film Rob Zombie

W innym miejscu podczas PGA Awards „Summer of Soul” otrzymał nagrodę za dokument, a „Encanto” otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego. Pierwsze nagrody telewizyjne otrzymały „Sukcesja” (Najlepszy dramat epizodyczny), „Ted Lasso” (Najlepsza komedia epizodyczna) i „Mary of Easttown” (Najlepszy serial limitowany).