20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kolejne osiągnięcie na torze olimpijskim, białoruski sprinter jedzie do Polski

Kolejne osiągnięcie na torze olimpijskim, białoruski sprinter jedzie do Polski

TOKIO: Kolejny rekord świata sportowca na igrzyskach olimpijskich został pobity w środę, sportowcy zmagali się z kontrowersją polityczną i dyplomatyczną oraz upalnym letnim klimatem Tokio – złoty- medal- Match-Move-2021-08-04.

Sidney McLaughlin, amerykańska i białoruska lekkoatletka, bije swój własny rekord w biegu na 400 metrów. Wróć do domu wbrew jej woli, by szukać ochrony dyplomatycznej.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) prowadzi śledztwo w sprawie sprinterki Christiny Simanuskiej, przesłuchiwanej przez Chiny pod adresem https://www.reuters.com/lifestyle/sports/ioc-suspends-protest-probe-into-grieving-saunders -mao-case-Series-2021 -08-04 Amerykański kulomiot Raven Sanders zawiesza proces nad sportowcami noszącymi odznakę Mao Zedonga na etapie medalowym, ale po śmierci matki.

Kapitan McLaughlin Talila Mohammed wyszedł z ostatniej przeszkody, ale zdobył złoto w 51,46 sekundy.

„Widziałem przed sobą Dalilę. Pomyślałem: „Pobiegnij w wyścigu” – powiedział McLaughlin. „Zakład tak naprawdę zaczyna się dopiero po siedmiu przeszkodach. Chciałem tam wyjść i dać z siebie wszystko”.

W tym samym czasie Mohammed pobił poprzedni rekord McLaughlina, przypominając niesamowity wtorkowy finał mężczyzn.

Simanuskaja, która schroniła się w polskiej ambasadzie, wyszła z oficerami rano w masce, niebieskich dżinsach, niebieskiej bluzce i okularach przeciwsłonecznych z napisem „biegnę czysto”.

Poleciała do Wiednia, ale białoruski polityk opozycyjny powiedział jej, że następnego dnia jedzie do Warszawy, a polski urzędnik powiedział, że sportowiec jest pod opieką jej kraju.

MKOl powiedział, że bada sprawę, która rozpoczęła się po tym, jak Sprinter publicznie skrytykował swoich trenerów.

MKOl powiedział, że czeka na oficjalne wyjaśnienie ze strony chińskich urzędników olimpijskich, dlaczego dwaj złoci medaliści nosili odznaki z Mao, prezydentem-założycielem Chińskiej Republiki Ludowej, kiedy przepisy olimpijskie zabraniają wypowiedzi politycznych na scenie.

W tym samym czasie MKOl złożył kondolencje srebrnemu medalistowi Sandersowi po tym, jak dowiedział się o śmierci jego matki.

READ  🇵🇱 Polska: Luna wydaje akustyczną wersję utworu „The Tower”.

„Biorąc pod uwagę te okoliczności, zrozumiesz, że na razie proces ten został całkowicie zatrzymany” – powiedział rzecznik Mark Adams.

Na niedzielnej scenie Sanders położył ręce na głowie w „X”, który, jak powiedział, reprezentuje „spotkanie wszystkich uciskanych ludzi”. Wierzył, że zachęci to innych osób LGBT i czarnych oraz tych, którzy zmagają się ze zdrowiem psychicznym.

Pale opuszczają jej tożsamość

Z dala od polityki, makabryczne japońskie lato nadal przypiekało sportowców na świeżym powietrzu i urzędników na meczach, które zakończyły się w niedzielę.

Szwecja i Kanada poprosiły organizatorów o przełożenie rozpoczęcia turnieju o złoty medal kobiet w piątek, ponieważ temperatura troksydu na boisku lekkoatletycznym spadła do 40 stopni Celsjusza (104 stopni Fahrenheita) i łucznika, który jest teraz 11:00 (0200) GMT) .

„Chodzi przede wszystkim o zdrowie zawodniczek” – powiedziała Marika Domansky, szefowa szwedzkiej drużyny kobiet. „Jest duża różnica między graniem popołudniem a wieczorem”.

Nastoletnie japońskie i brytyjskie deskorolki były tak fajne, że zmiażdżyły i wzniosły się na wczesnych etapach olimpijskiego debiutu zawodów parkowych kobiet.

Na basenie Ana Marcela Cunha z Brazylii zdobyła złoto w 10-kilometrowym maratonie kobiet.

„Nie planuję chodzić w ten sposób, ale jestem bardzo podekscytowany” – powiedział Cunha, bawiąc się szokiem świecących zielono-żółtych włosów wkomponowanych w jego brazylijski mundur.

Środa to także dzień, który odzwierciedla dramatyczny odejście Simona Pilesa, uważanego za najlepszego gimnastyka. Amerykanin nie przepisał księgi rekordów olimpijskich zgodnie z planem, ale pozostawił niezatarty ślad i zmienił zdrowie psychiczne i samopoczucie sportowców po zdobywaniu medali.

Wprowadził słowo „skręcenie” do ogólnego słownictwa, rodzaj umysłu, który jest rozpraszany przez zdolności gimnastyków do przekraczania ich przyciągania grawitacyjnego. Piles wycofał się z imprezy po swoim pierwszym boksie, ale we wtorek zdobył brąz w belce holowniczej.

Ukoronowanie w piątek Japończyka Taiki Hashimoto, zwycięzcy wielobojowej i wysokiej poprzeczki mężczyzn oraz następcy najlepszego w swoim kraju „Króla” Kohei Uchimury, nie udało się usunąć Pilesa z reflektorów olimpijskich.

READ  Zapiekanka to historyczna polska kanapka z otwartą twarzą

Sprawozdania Amy Tennery i Gabriela Tetralta-Farbera; Anthony Slotkovsky, Carlos Grohmann, Philip O’Connor, Marie Saido, Sakura Murakami i Steve Keating w Tokio oraz Alana Charlize w Warszawie; Redakcja Williama Mallarda)