25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kim Dzong Un i jego córka świętują 75. rocznicę powstania Korei Północnej.  Xi i Putin przesyłają pozdrowienia

Kim Dzong Un i jego córka świętują 75. rocznicę powstania Korei Północnej. Xi i Putin przesyłają pozdrowienia

KCNA/Reuters

Kim Dzong Un i jego córka biorą udział w paradzie z okazji 75. rocznicy założenia Korei Północnej, 9 września 2023 r.


Seul, Korea Południowa
CNN

Jak podały państwowe media, Kim Dzong Un wraz z córką wziął udział w sobotę w „paramilitarnej paradzie” z okazji 75. rocznicy powstania Korei Północnej.

Jak podaje KCNA, siły paramilitarne i robotnicy przemysłowi przemaszerowali przez plac Kim Il Sunga w Pjongjangu w ramach parady.

Według KCNA Kim wziął udział w paradzie wraz z córką, prawdopodobnie nazywającą się Kim Ju Ae, i otrzymał wiadomości z gratulacjami od prezydentów Chin Xi Jinpinga i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Jak podała KCNA, obecna była chińska delegacja pod przewodnictwem wicepremiera Liu Guozhonga i wizytujący członkowie Korpusu Akademickiego Aleksandrowa armii rosyjskiej, dodała, że ​​zaproszeni zostali wysłannicy dyplomatyczni stacjonujący w Pjongjangu.

KCNA/X02538/za pośrednictwem Reuters

Kim Dzong Un uczestniczy w paradzie wojskowej z okazji 75. rocznicy założenia Korei Północnej, 9 września 2023 r.

W przesłaniu Putina, według KCNA, rosyjski przywódca napisał, że stosunki między obydwoma krajami „zawsze rozwijały się na zasadach przyjaźni, dobrosąsiedztwa i wzajemnego szacunku”, dodając, że jego zdaniem „rozwiną one stosunki dwustronne pod każdym względem w wszystkie obszary.” w sposób zaplanowany poprzez połączenie wysiłków.

„Jest to w pełni zgodne z interesami narodów naszych obu krajów i przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności na Półwyspie Koreańskim i w Azji Północno-Wschodniej” – napisał Putin, według KCNA.

Według Koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej, w przesłaniu Xi chiński prezydent oświadczył, że jego kraj jest „gotowy do wzmocnienia komunikacji strategicznej, pogłębienia współpracy na szczeblu roboczym i wzmocnienia stosunków Chiny-KRLD” z Pjongjangiem.

READ  Dzisiaj wiadomości Bidena: Prezydent żartuje o „starych dobrych czasach” z Obamą, gdy po raz szósty wstrzymuje zadłużenie z tytułu kredytów studenckich