15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kierowane przez Izrael JV celuje w 1,25 GW w Polsce – Aktualności

Izraelska firma Nofer Energy tworzy spółkę joint venture z Electrum w celu uruchomienia, modernizacji, zarządzania i utrzymania 1250 MW energii wiatrowej i słonecznej w Polsce.

Obie firmy będą wspólnie zarządzać JV, w tym identyfikować możliwości dla energii odnawialnej w Polsce, uruchamiać projekty zielonego sektora i RTB w zakresie energii odnawialnej, rozwijać, nabywać i utrzymywać projekt.

80% udziałów w joint venture będzie należało do Nofar Europe, a pozostałe 20% do Electrum.

Prezes Electrum Mirosław Popławski powiedział: „Wspólne przedsięwzięcie z Noffer Energy jest dokładnie zgodne z naszą długoterminową strategią wdrażania formuł biznesowych IPP w zakresie energii i informacji oraz koncentracji na rozwoju alternatywnych systemów energetycznych.

„Byłem pod wrażeniem wizji Noffer, innowacyjnego myślenia i niezwykłej ścieżki sukcesu biznesowego.

„Partnerstwo z Nofer Energy będzie miało bardzo silny pozytywny wpływ na rynek OZE w Polsce i przyniesie wyjątkowo atrakcyjne wyniki dla obu firm, w tym tempo rozwoju naszego biznesu i wysoką rentowność.

„Co więcej, ta umowa sprawia, że ​​Electrum jest bardziej globalny i dodaje wartości naszej marce. Nie ma wątpliwości, że istnieje między nami efekt synergii.

„Gratulacje i wszystkiego najlepszego dla naszych partnerów z Noffer Energy.”

Nat Denne, dyrektor generalny Nofar Energy, powiedział: „W ramach realizacji naszego strategicznego planu rozwoju naszej globalnej trakcji, poświęciliśmy ostatnie kilka miesięcy na dogłębne badanie polskiego rynku i wnikliwą ocenę wielu alternatywy, aby rozpocząć tam działalność.

„W rezultacie zdecydowaliśmy się na utworzenie spółki joint venture z firmą Electronics ze względu na jej rozległe doświadczenie w zakresie energii odnawialnej, sprawdzone możliwości w zakresie opracowywania i tworzenia złożonych projektów infrastrukturalnych oraz wysoki poziom kadry kierowniczej i pracowników.

„Ponadto Electrum ma silną synergię z działalnością Nofar, co naszym zdaniem zapewni znaczny wzrost i pomyślne wdrożenie setek megawatów przy wysokim zwrocie z inwestycji.

READ  Morawiecki krytykuje nowego konkurenta po krytyce ze strony USA - EURACTIV.com

„Jestem podekscytowany nowym partnerstwem i gratuluję naszym nowym partnerom w Electrum i życzymy im powodzenia w ich nowym przedsięwzięciu”.