15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jon Rahm mówi, że infekcja stóp stanowi „problem” przed US Open

Jon Rahm mówi, że infekcja stóp stanowi „problem” przed US Open

PINHURST, Karolina Północna – Jon Rahm wszedł we wtorek do sali konferencji prasowej podczas turnieju US Open z butem golfowym na prawej stopie i klapkami na lewej stopie z separatorem palców.

Dwukrotny mistrz turnieju głównego powiedział, że kontuzja stopy, którą określił jako infekcję i która spowodowała, że ​​wycofał się z zeszłotygodniowego turnieju golfowego LIV w Houston, stanowi „niepokój” podczas przygotowań do jego trzecich dużych mistrzostw w tym roku.

„Czy mógłbym się tam przeciągnąć i opublikować wynik? Tak”. Ram powiedział o swoim wycofaniu się. „Ale doszedłem do punktu, w którym nie wykonywałem zamachów, jakie chciałem, i przez ból mogłem zranić inne części zamachu. Ale teraz [playing] Nie wiem, w tym tygodniu.”

Rahm powiedział, że zmiana lub skaleczenie, którego doznał, znajduje się pomiędzy małym palcem a następnym palcem lewej stopy i nie jest pewien, jak to się stało ani jak doprowadziło to do infekcji. W sobotę w Houston Rahm przed rundą otrzymał zastrzyk, który uśmierzał ból i mógł go przetrwać.

„To miało trwać całą rundę, a przy drugim dołku już odczuwałem ból” – powiedział Rahm. Dodał: „Niepokojąca była infekcja. Infekcja jest już pod kontrolą, ale nadal występuje obrzęk i ból”.

Zwycięzca US Open 2022 odbył w ostatnich tygodniach wizytę skautową do Pinehurst i wyraził nadzieję, że nadal będzie brał udział w turnieju, który odbędzie się w tym tygodniu. Ram wyjaśnił, że dlatego używa klapek, aby stopa była sucha i aby szybciej się zagoiła.

„Mogę zrobić tylko to, co mogę” – powiedział Rahm. „Organizm ludzki może pracować tylko tak szybko”.

Po zajęciu miejsca w pierwszej dziesiątce i zwycięstwie w turnieju Masters w 2023 r. przed podpisaniem kontraktu z LIV Rahm zajmuje obecnie ósme miejsce na świecie. W tym roku w Augusta zajął 45. miejsce, brakuje mu jednak mistrzostw PGA w Louisville.

READ  Delfiny kontra. Najważniejsze wydarzenia, aktualności, spoilery i aktualizacje na żywo z Ravens

Pomimo tego, że Rahm znajdował się w pierwszej dziesiątce wydarzeń LIV, zmagania Rahma na najważniejszych turniejach trzymały go poza centrum uwagi. Ze swojej strony Rahm powiedział, że choć początek roku miał powolny, jest zadowolony z obecnego stanu, jaki osiągnęła jego kariera.

„Jestem w szczęśliwym miejscu. To nie tak, że gram źle, chociaż wielu z Was sprawia wrażenie, że gram źle” – powiedział Rahm. „Tak, pierwsza połowa roku nie była najlepsza, ale było kilka momentów, w których nie miałem dobrego startu, ale to nie znaczy, że nie można mieć świetnego końca”.