12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

John Wall, Rockets zgadzają się na umowę przejęcia;  Clippers prawdopodobnie pięć razy podpiszą kontrakt z All-Stars w Free Agency

John Wall, Rockets zgadzają się na umowę przejęcia; Clippers prawdopodobnie pięć razy podpiszą kontrakt z All-Stars w Free Agency

Houston Rockets zapłacili Johnowi Wallowi 44,3 miliona dolarów za zajęcie ławki w zeszłym sezonie. (Carmen Mandato/Getty Images)

Niezręczna kadencja Johna Walla w Houston Rockets dobiega końca.

Jak poinformowały Yahoo Sports, The Rockets zgodzili się na ostateczne publiczne przejęcie ogromnego kontraktu Walla, torując drogę pięciokrotnemu All-Starowi do wznowienia kariery w konkurencyjnym zespole.

Źródła podają, że Rich Paul, agent Walla i dyrektor generalny Clutch Sports, spotka się we wtorek z dyrektorem generalnym Rockets Raphaelem Stonem, aby sfinalizować warunki.

Źródła podają, że Wall ma zwrócić około 7 milionów dolarów wynagrodzenia na otwarty rynek. Zrobił 47,4 miliona dolarów opcji gracza przed przejęciem.

Źródła podają, że stanie się jednym z najlepszych wolnych agentów w klasie 2022, chociaż Wall planuje podpisać kontrakt z Los Angeles Clippers, gdy koncesje zostaną usunięte.

The Rockets zapłacili Wall Health 44,3 miliona dolarów za siedzenie na ławce przez cały sezon 2021-22. Wall grał mniej niż pół sezonu od roku kalendarzowego 2018.

Wall, pierwszy ogólny szkic Washington Wizards, to pistolet kariery z 43,1% i 32,3% zasięgu 3 punktów. W swojej karierze w 613 meczach w sezonie zasadniczym zdobył średnio 19,1 punktu, 4,3 zbiórki i 9,1 asysty na mecz.

READ  Córka Alexa Smitha, Sloan, dochodzi do siebie po guzie mózgu