26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeśli kiedykolwiek należałeś do kota, naukowcy chcą usłyszeć od ciebie

Jeśli kiedykolwiek należałeś do kota, naukowcy chcą usłyszeć od ciebie

Obraz artykułu zatytułowanego Jeśli masz kota, naukowcy chcą usłyszeć od ciebie

obrazek: walka o akcje (walka o akcje)

Naukowcy z Kalifornii poszukują my Wolontariusze mieszkający z kotami Aby wziąć udział w nowym Projekt badawczy. The Badanie przeanalizuje ankietę właścicieli zwierząt dotyczącą zachowania ich zwierząt oraz wiedzę na temat metod szkolenia. Największym celem zespołu jest pomoc kotom – zwłaszcza kotom – i ludziom w tworzeniu zdrowych relacji między sobą.

Praca Przeprowadzają go naukowcy z Laboratorium Epidemiologii Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. Zeszłej jesieni zespół rekruci Wolontariusze, którzy posiadają dokładnie dwa koty Oglądaj filmy z kotami online w ramach projektu, który ma na celu zbadanie, jak dobrze właściciele potrafią czytać mowę ciała kotów. Byli szczególnie zainteresowani sprawdzeniem, czy właściciele mogą dowiedzieć się, kiedy? były koty? Zaraz skrytykują swoich futrzanych współlokatorów.

Ten projekt wciąż trwa, ale laboratorium rozpoczyna teraz nowe badania. tym razemChcą zbadać socjalizację kotów widzianych przez pryzmat ich właścicieli, a także w jakim stopniu Znaczenie Miejsce właściciela na mnie Różne aspekty socjalizacji kota.

Socjalizacja odnosi się tutaj do wprowadzania zwierzęcia do nowych ludzi, miejsc i rzeczy. Obejmuje to wszystko, od programów socjalizacji kotów (często nazywanych „kojec dla kotów”) po dorosłe koty przeżywające przygody ze swoim właścicielem, powiedziała Gizmodo badaczka projektu Jennifer Link, doktorantka w laboratorium.

Link zauważa, że ​​nowo adoptowane psy i ich właściciele rutynowo uczestniczą w programach socjalizacji ad hoc. Ale tego samego nie można powiedzieć o rodzinach posiadających koty. Niektóre z przyczyn tej rozbieżności mogą obejmować brak zainteresowania właścicieli kotów tymi programami; że nie stać ich na to lub uzyskać do niego dostęp; Albo po prostu ich nie znają istnieją w pierwszej kolejności. Kolejnym ważnym punktem projektu będzie próba ustalenia, dlaczego tak niewiele rodzin uczęszcza do przedszkola.

„Po zebraniu wszystkich odpowiedzi możemy podzielić się naszymi odkryciami ze schroniskami, zachowaniami kotów, opinią publiczną i opinią publiczną. Mamy nadzieję, że socjalizacja kotów i kociąt będzie bardziej dostępna dla wszystkich, którzy chcą mieć do niej dostęp.”

ser Cheddar

Cheddar „Ser” Kara, najgorszy możliwy przedmiot laboratoryjny na świecie.
obrazek: Ed Kara

Być może nie jest zaskakujące, że badanie kotów i ich interakcji z ludźmi nie jest tak łatwe, jak z psami. Na przykład koty mogą stać się bardzo niespokojne, gdy znajdują się poza swoim naturalnym środowiskiem, co oznacza, że ​​ich zachowanie w laboratorium może znacznie różnić się od normalnego.. Więc ankiety i Projekty z zakresu nauki obywatelskiej które można wykonać w domu, mogą wypełnić te luki w badaniach. To badanie w szczególności może pomóc naukowcom takim jak Link znaleźć najlepsze sposoby na poprawę więzi między kotami a ludźmi od najmłodszych lat.

W skrócie: dobrze-Kot towarzyski staje się studniąModyfikatory dla dorosłych i chcielibyśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić, że więcej-Koty są socjalizowane. Mamy nadzieję, że nasze badanie będzie dobrym pierwszym krokiem w tym procesie” – powiedział Link.

Zespół chce uzyskać łącznie około 2500 odpowiedzi, z myślą o tym, aby w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy mieć coś do pokazania opinii publicznej. Wykwalifikowani wolontariusze (obecni właściciele kotów w USA) mogą się zarejestrować tutajWypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10-15 minut.

READ  Zaskakujące odkrycia NASA dotyczące utraty lodu na Grenlandii