30 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jedno z narzędzi Teleskopu Webba ma usterkę

Jedno z narzędzi Teleskopu Webba ma usterkę

Inżynier optyki sfery kosmicznej Larkin Curry odbija się w zwierciadle wtórnym Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, fotografując linię widzenia instrumentów używanych podczas ważnego testu optyki teleskopu.

a widok zwierciadła wtórnego, Zrobione podczas testowania teleskopu kriogenicznego.
obrazek: Piłka lotnicza

Teleskop Kosmiczny Webba był wierny wesoły Niesamowite zdjęcia od tego czasu ze wszechświata „Doskonałe” wyrównanie Wcześniej w tym roku – bNic nie jest idealne, nawet 10 miliardów dolarów teleskop. Wygląda na to, że jednym z mechanizmów monitorowania Web Trochę kłopotówi inżynierowie misji Praca nad rozwiązaniem.

24 sierpnia mechanizm używany do obsługi spektroskopii średniej rozdzielczości Webba (MRS) zauważył „rosnące tarcie”, gdy przygotowywał się do obserwacji naukowej, NASA Powiedział We wtorek na blogu. Agencja kosmiczna zwołała 6 września posiedzenie Komisji Rewizyjnej Anomaly, aby „ocenić najlepszą drogę naprzód”. Gdzie rada analizuje problem i opracowuje strategie jego rozwiązaniaNASA wstrzymała obserwacje używając właśnie tego sytuacja.

Tryb monitorowania MRS jest częścią Mid-Infrared Instrument (MIRI) Webba, który wykorzystuje kamerę i spektrometr do obserwowania światła w średniej podczerwieni części widma. (Dłuższe fale czego ludzkie oczy widzą). MIRI ma cztery tryby monitorowania: Obrazowanie, obrazowanie wieńcowe, spektroskopia niskiej rozdzielczości, i spektroskopia średniej rozdzielczości. MRS jest przydatny do Oglądanie Sygnały z oddziaływania światła i materii, Takich jak emisje z cząstek i pyłu w dyskach tworzących planety.

Według NASA omawiana usterka wpłynęła na mechanizm, który działa jak „tarcz szlifierski” w trybie obserwacji MRS, umożliwiając naukowcom wybór między krótkimi, średnimi i długimi falami podczas obserwacji w tym konkretnym trybie.

Na razie ten status jest wstrzymany, podczas gdy NASA próbuje rozwiązać problem. „Obserwatorium jest w dobrym stanie, a pozostałe trzy tryby monitorowania w MIRI – obrazowanie, spektroskopia o niskiej rozdzielczości i koronograf – działają normalnie i pozostają dostępne do obserwacji naukowych” – napisała agencja kosmiczna.

Webb has recently wowed us with images of neighboring planets Mars A JowiszAle teleskop przygotowuje się również do zaoferowania bezprecedensowych widoków odległego wszechświata z jego pozycji w kosmosie Milion mil od Ziemi. Webb ma pracować dla około 20 lat Lub dłużej, więc miejmy nadzieję, że uda jej się obejść pewne techniczne usterki podczas swojej podróży.

jeszcze: Stop, NASA właśnie zamieniła pierwsze obrazy z teleskopu Webba w dźwięki

READ  Ziemia miała najkrótszy dzień od wynalezienia zegara atomowego