20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w katastrofie zespołu demonstracyjnego włoskich sił powietrznych

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w katastrofie zespołu demonstracyjnego włoskich sił powietrznych

Włoskie Siły Powietrzne Grys ​​trójkolorowy Pilot zespołu kaskaderów skoczył niecałą sekundę przed śmiertelnym wypadkiem podczas startu z lotniska Turyn Caselle w północno-zachodnich Włoszech.

Film został opublikowany w serwisie YouTube Pokazuje jeden z samolotów Aermacchi MB-339PAN zespołu odrywający się od pięciopiętrowej formacji, próbując nabrać wysokości. Pilot wyrzucił się tuż przed uderzeniem. Według raportu Płonący wrak wypadł poza teren lotniska i uderzył w samochód, zabijając 5-letnią dziewczynkę, a trzech pozostałych przy życiu członków jej rodziny z poparzeniami trafiło do szpitala – wynika z raportu agencji Włochy Zapominać Agencja prasowa.

Zapominać Doniesiono, że samolot miał problemy z silnikiem podczas startu, zanim się rozbił. Grys ​​trójkolorowy Według doniesień mieli w sobotę wystąpić na Vercelli Air Show.

Prokuratura w Turynie wszczęła śledztwo w sprawie zdarzenia. Zapominać wspomniany. the Grys ​​trójkolorowy Latali na MB-339PAN od 1982 roku, a wcześniej byli wyposażeni w Fiata G.91 PAN.

Frecce Tricolore zaprezentowany na Dubai Airshow 2015. (Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem Wikimedia Commons)

Trzej członkowie zespołu i 67 widzów zginęło w katastrofie Ramstein Air Show po zderzeniu w powietrzu na małej wysokości w 1988 roku.

Będziemy aktualizować tę historię, gdy będzie dostępnych więcej informacji.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

READ  Prezydent Ukrainy nakazuje pełną mobilizację wojskową