28 września, 2024

Jaylen Brown trzykrotnie bronił drużynę Celtics w pierwszym meczu przeciwko Pacers

BOSTON — Jayson Tatum zdobył 36 punktów, w tym 10 po dogrywce po tym, jak Jaylen Brown zdobył trzy punkty na 6,1 sekundy przed końcem, a drużyna Boston Celtics zebrała się w odpowiednim momencie i we wtorkowy wieczór w akcji NBA zwyciężyła z Indiana Pacers 133-128. . Pierwszy mecz finałów Konferencji Wschodniej.

Jrue Holiday dodał dla Celtics 28 punktów, co jest najwyższym wynikiem w sezonie, a Brown zakończył mecz z 26 punktami.

Drugi mecz zaplanowano na czwartkowy wieczór w Bostonie.

Tyrese Haliburton zdobył 25 punktów i miał 10 asyst dla Pacers, którzy zdobyli 13 trójpunktów i 56 punktów przeciwko drużynie Celtics, która nadal gra bez kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa.

Pascal Siakam dodał 24 punkty i 12 zbiórek, a Myles Turner zakończył mecz z 23 punktami i 10 zbiórkami dla szóstego rozstawionego Pacers, który dwukrotnie odwrócił sytuację i objął 3-punktowe prowadzenie w ostatnich 30 sekundach regulaminowego czasu gry.

Brown zmusił Indianę do zapłaty za drugą bramkę, trafiając 3 z rzutu rożnego, a Siakam prosto w twarz, doprowadzając do remisu na poziomie 117 i wymuszając dogrywkę.

Indiana wróciła na prowadzenie 123-121, gdy Haliburton trafił wszystkie trzy rzuty wolne po faulu na 1:46 przed końcem dogrywki. Następnie Tatum wzmocnił swoją pozycję i został sfaulowany przez TJ McConnella. Tatum zakończył grę za trzy punkty i na dobre wyprowadził Boston na prowadzenie.

Haliburton podał piłkę przy kolejnym posiadaniu, a piłka w końcu trafiła do Tatuma na szczycie. Tatum strzelił piłkę, minął obrońcę i zdobył trzy punkty na 43 sekundy przed końcem meczu.

Następnie Derrick White i Siakam wymienili się układami. Holiday został później sfaulowany i trafił dwa rzuty wolne, co dało Bostonowi prowadzenie 131-125 i przypieczętowało zwycięstwo.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.