28 kwietnia, 2024

Jason Tatum z Seals uderza zwycięzcę;  Wysoki na 70 stóp Embiid panował późno

Jason Tatum z Seals uderza zwycięzcę; Wysoki na 70 stóp Embiid panował późno

Tima BontempsaESPN3 minuty na przeczytanie

Filadelfia – Kiedy trójka Jaysona Tatuma wpadła do siatki w Wells Fargo Center na 1,3 sekundy przed końcem sobotniego thrillera pomiędzy Boston Celtics i Philadelphia 76ers, cały świat wyglądał tak, jakby Celtics właśnie wygrali mecz .

Jak się okazuje, Tatum to zrobił — ale ledwo.

Joel Embiid złapał wynikłe wewnętrzne podanie, a jego 70-metrowy wzrost trafił w siatkę tylko na drugim końcu – ale nastąpiło to ułamek sekundy po ostatnim brzęczyku. Zamiast wysłać tę grę do dogrywki, to, co stało się porażką 110-107 dla 76ers, było jeszcze bardziej rozczarowujące.

Embiid powiedział zapytany, czy opóźniona strzelanina była gorsza. „To się nie liczyło. Ale myślę, że to dobra funkcja dla wszystkich, mediów społecznościowych i tak dalej.

„Ale to się nie liczyło i przegraliśmy mecz. Przegrywanie tego rodzaju gier jest frustrujące, zwłaszcza gdy wygrywa się tak dużo. To frustrujące”.

Embiid był niesamowity, kończąc mecz z 41 punktami, 12 zbiórkami i pięcioma asystami w niespełna 40 minut dla Filadelfii (39-20). Nie przeszkodziło to jednak 76ers przegrać po raz trzeci w trzech spotkaniach z Bostonem (44-17) w tym sezonie. Poza tym Boston miał cztery mecze przewagi w tabeli z 23 meczami do rozegrania, poważnie zmniejszając szanse 76ers na złapanie rywali.

Sixers stracili 15-punktową przewagę, pozwalając Celtics wrócić do gry podczas serii 23-3, która obejmowała ostatnie kilka minut trzeciej kwarty i pierwsze minuty czwartej.

Dla Bostonu najbardziej pamiętnym momentem było prowadzenie Tatuma i zakopanie 3-obrońców.Nie był to najładniejszy występ Tatuma, który zakończył z 18 punktami po rzutach 7 na 17, miał 13 zbiórek i sześć asyst. I pięć zakrętów w 36 minut. Ale kiedy Boston potrzebował go, by to zrobić, przyspieszył, tnąc sztyletem mocno uderzającą 76-osobową obronę Dee Anthony’ego Meltona.

READ  Old Dominion zrobiło to ponownie w drugim wypadku Virginia Tech w ciągu czterech lat

„Zerwij się i zagraj” – powiedział Tatum o swoich przemyśleniach na temat najnowszej sztuki. „Poezja [Melton] Pochylając się, złapał go z powrotem, żeby się poruszył, i strzelił do mnie tysiące razy wcześniej.

Strzał Tatuma pochodził z podobnej kombinacji, jaką Boston użył przeciwko Cleveland Cavaliers na początku tego sezonu. Jest to gra, z której Celtics korzystali raz po raz w ciągu ostatnich kilku lat, początkowo stworzona przez obecnego prezesa ds. Operacji koszykówki Brada Stevensa podczas jego dni trenerskich w Bostonie.

Trener Celtics, Joe Mazzola, powiedział później, że ukradł grę Stevensowi.

„Myślę, że to czytanie”, powiedział Mazzola. „Można z niego zrobić wiele różnych rzeczy [that set]. Więc to tylko kwestia przeczytania Where the Defenders are. [Marcus] Smart zagrał świetnie. [Tatum] Dobrze radził sobie w klasie.

„W takich sytuacjach faceci muszą grać, a oni to zrobili”.

Sixers powiedzieli, że mogą zaakceptować sposób, w jaki rozegrano ostatnie posiadanie piłki przez Boston, a trener Doc Rivers pochwalił obronę Miltona i uchylił kapelusza przed Tatumem.

„To znaczy, upadł, rzucili mu piłkę, podciągnął się… to prawdopodobnie strzał, nad którym pracuje” – powiedział Rivers. „Najlepszym scenariuszem jest utrudnienie mu. Stał się twardy.

„Czasami trzeba z nimi żyć”.

Filadelfia musiała też żyć z cudownym kulomiotem Embiida. Podczas gdy wielu z 20 993 widzów wpadło w szał po rzucie, 76ers – prowadzeni przez samego Embiida – nie musieli oglądać powtórki, aby wiedzieć, że to się nie liczy.

PJ Tucker, który natychmiast przejął posiadanie piłki po strzale Tatuma i zablokował ją Embiidowi, powiedział, że gracze Sixers wiedzieli, że jest już za późno.

„Inni faceci na ławce wiedzieli od razu” – powiedział.