14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jared Isaacman z Inspiration4 przekazuje dużą darowiznę na rzecz Muzeów Sił Kosmicznych

Jared Isaacman z Inspiration4 przekazuje dużą darowiznę na rzecz Muzeów Sił Kosmicznych

On gra

Astronauta i miliarder Jared Isaacman z Inspiration4 przekazuje Fundacji Historycznej Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych największą prywatną darowiznę w 35-letniej historii tej organizacji non-profit na finansowanie przyszłej, skrupulatnej renowacji rzadkich artefaktów związanych z rakietami oraz modernizacji innych muzeów w hrabstwie Brevard.

„To ekscytujące dla muzeum i ogromny krok naprzód w zachowaniu bogatej historii Cape Canaveral i zaprezentowaniu jej wielu przyszłym pokoleniom” – powiedział Jamie Draper, dyrektor Muzeum Sił Kosmicznych na Cape Canaveral.

„Jesteśmy tym bardzo podekscytowani i podekscytowani możliwością pracy nad projektami renowacji i ekspozycji” – powiedział Draper.

Prezes Fundacji Ray Sands odmówił ujawnienia kwoty „niesamowitej” darowizny Isaacmana. Isaacman jest założycielem i dyrektorem generalnym Shift4, firmy zajmującej się finansowaniem handlu, która rocznie przetwarza globalne transakcje o wartości ponad 260 miliardów dolarów.

Isaacman, pilot odrzutowca, który jest współzałożycielem zespołu Black Diamond Jet Team, sfinansował i dowodził misją Inspiration4 – pierwszym całkowicie cywilnym lotem kosmicznym na orbitę astronautów – która przeszła do historii wraz z wystrzeleniem w kapsule SpaceX Dragon we wrześniu 2021 r. z należącego do NASA Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego.

Trzydniowy lot kosmiczny wygenerował dla Szpitala Badawczego Dziecięcego St. Jude ponad 250 milionów dolarów, a Isaacman zadeklarował co najmniej 100 milionów dolarów z tej kwoty. Patrząc w przyszłość, Isaacman zlecił Polaris Dawn, kolejny start SpaceX Falcon 9, który wyniesie czteroosobową załogę na pokładzie Dragon na orbitę w celu pierwszego w historii komercyjnego spaceru astronautów.

Premierę wstępnie zaplanowano nie później niż latem. Isaacman poprowadzi misję.

Historia wyścigu kosmicznego: Badania archeologiczne pierwszego miejsca wystrzelenia rakiety na Przylądku Canaveral zostały rozszerzone o mapowanie 3D

„Jestem podekscytowany możliwością wspierania misji USSF polegającej na zachowaniu i rozwijaniu bogatego dziedzictwa w zakresie rozwoju, edukacji i eksploracji przestrzeni kosmicznej” – Isaacman napisał w e-mailu na temat swojej darowizny na rzecz muzeum.

READ  Eksplozja! Nadmuchiwany moduł stacji kosmicznej eksploduje podczas testów (wideo)

Rzecznik Polaris Dawn powiedział, że Isaacman nie miał czasu na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ jego harmonogram był „niezwykle napięty przed startem”.

„To innowator. Jest pionierem. Robi takie rzeczy jak Alan Shepard, John Glenn, Neil Armstrong, Buzz Aldrin – wszyscy wielcy astronauci z przeszłości, którzy byli gotowi zaryzykować życie, aby przełamać istniejące bariery”. – powiedział Sands.

Subroc, „Wielki Całun” zostanie zrekonstruowany

Fundacja Historyczna Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych wspiera budowę, konserwację i renowację około 100 rakiet, pocisków rakietowych, powiązanych urządzeń i wystaw wewnętrznych w Muzeum Sił Kosmicznych na Cape Canaveral, Centrum Historii Kosmicznej Sands w pobliżu Port Canaveral oraz w Hangarze C, dawnym zespole rakietowym budynek obok. Do latarni morskiej na przylądku Canaveral, gdzie podobno Wernher von Braun miał biuro na drugim piętrze.

Draper powiedział, że darowizna Isaacmana będzie odbudowywać i odbudowywać:

  • Subroc to pocisk kierowany wystrzeliwany z łodzi podwodnej Marynarki Wojennej, opracowany pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku i zaprojektowany do niszczenia wrogich okrętów podwodnych z dużej odległości.

„To była w zasadzie latająca torpeda: silnik rakietowy na paliwo stałe, nuklearny ładunek głębinowy. To po prostu szalona koncepcja i technologia z czasów zimnej wojny” – powiedział Draper.

Opisał Subroc jako „rzadki okaz” i powiedział, że istnieją tylko dwa z nich.

  • „Wielki Całun”. Ta koperta w kształcie stożka zawierała duże satelity wykonane z plastikowych balonów na rakietach Thor w celu inflacji na dużych wysokościach podczas lotów testowych NASA Project Echo w 1962 r. z Launch Complex 17.

Draper powiedział, że balony zostały opróżnione i nadmuchane na wysokość 400 km nad powierzchnią Ziemi, a technicy wysłali z nich sygnały radiowe, tworząc pierwsze satelity komunikacyjne NASA.

„To interesujące. Nie jesteśmy świadomi istnienia innych dużych czapek. Być może jest to ostatnia czapka tego typu, a wystawiamy ją tutaj od 1968 roku” – powiedział.

  • Wyrzutnia rakiet pogodowych ARCAS.

„W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku z Przylądka wystrzelono setki takich rakiet, a przed wielkim startem w przestrzeń kosmiczną, a może przed startem testowym rakiety czy czymś podobnym — wystrzelono dziesiątki rakiet ARCAS, aby je zebrać. dane pogodowe” – powiedział Draper w górnych warstwach atmosfery.

READ  Obejrzyj wojskowy start SpaceX Falcon Heavy w sobotę

Powiedział, że urzędnicy muzeum uważają, że przypominająca armatę wyrzutnia ARCAS jest jedyną zachowaną tego rodzaju wyrzutnią.

Ponadto Sands powiedział, że darowizna Isaacmana zostanie sfinansowana nieujawnionym czwartym projektem renowacji, „który uwydatni fascynującą, nieopowiedzianą historię historyczną na Przylądku”.

Środowisko Florydy jest „nieprzyjazne” dla artefaktów

Urzędnicy muzeum nadal mają sporo statycznych wystaw plenerowych na terenie Muzeum Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral, wystawiających starożytne metalowe artefakty na działanie „jednego z najtrudniejszych warunków konserwacji na świecie” – powiedział Draper.

„Ekstremalne słońce. Ekstremalne upały. Ekstremalna wilgotność. Nie tylko słona bryza oceaniczna, ale także słona bryza oceaniczna jest silnie zjonizowana, co ludzie mówią mi o korozji” – powiedział Draper.

„Istnieją również egzotyczne szkodniki. Są burze tropikalne. I wszelkiego rodzaju problemy, z którymi trzeba się uporać” – powiedział.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

Wykonawca renowacji zabytków przeanalizuje i zdemontuje Subroc, Big Shot Shroud i ARCAS, a następnie usunie aktywną korozję międzykrystaliczną, wymieni uszkodzone materiały, nałoży powłokę cynkową, przemaluje i ponownie złoży w celu wystawienia w muzeum w hangarze C, powiedział Draper.

„Produkt końcowy to coś, co wygląda jak świeżo z linii montażowej z czasów zimnej wojny, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości materiałów historycznych” – powiedział.

Muzeum Piasku z niecierpliwością czeka na przyszłą rozbudowę

Darowizna Isaacmana powiększy także liczbę nowych demonstracji energii kosmicznej w Sands Center for Space History oraz wystawę zatytułowaną „Pionierskie kobiety w lotnictwie” w Muzeum Energii Kosmicznej na Cape Canaveral, powiedziała Sands.

„Wtedy będziemy mogli również wykorzystać część tych funduszy na zabezpieczenie dla muzeum kluczowych i unikalnych artefaktów z prywatnych kolekcji” – powiedział Sands.

Sands powiedział, że muzeum nosiło wcześniej nazwę Fundacji Muzeum Przestrzeni i Rakiet Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Organizacja non-profit utrzymuje się z datków na cele charytatywne i dochodów ze sklepów z pamiątkami Nie otrzymuje żadnych środków od Ministerstwa Obrony Narodowej.

READ  Nowo odkryta kometa Nishimura wkrótce zbliży się do Ziemi

Przyszła rozbudowa obiektu Sands Museum of Space History znajduje się w fazie planowania i należytej staranności, powiedział. Więcej szczegółów zostanie opublikowanych w nadchodzących tygodniach.

więcej: Kosmiczne dziwactwa: NASA i kolekcjonerzy kosmosu odwiedzają muzeum po rzadkie i zabytkowe pamiątki

Badanie Space Florida ujawnione w tym miesiącu przedstawia wizję przyszłości obejmującą rozbudowę doków o wartości 2,1 miliarda dolarów dla komercyjnych firm kosmicznych, rozciągających się na północ od centralnego basenu komunikacyjnego Port Canaveral. Jeśli ten ambitny plan stanie się rzeczywistością, załogi powinny zbudować to molo na zachód od terenu Muzeum Historii Kosmosu w Sands, powiedział Sands.

„Nigdzie się nie wybieramy” – powiedziała Sands.

Muzeum Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral, które obejmuje sąsiadujący z nim kompleks startowy 26, kompleks startowy 5/6 i hangar C, znajduje się tuż za drzwiami obiektu wojskowego. Wstęp odbywa się poprzez zatwierdzone rundy.

Centrum Historii Kosmicznej Sands, które znajduje się w pobliżu północnej strony kanału Port Canaveral, pod adresem 100 Spaceport Way, tuż za południową bramą Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral. To muzeum oferuje bezpłatny wstęp Jest łatwo dostępny dla ogółu społeczeństwa.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.