20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak zakup Discover od Capital One może oznaczać dla Ciebie więcej luksusowych korzyści

Jak zakup Discover od Capital One może oznaczać dla Ciebie więcej luksusowych korzyści

On gra

Eksperci twierdzą, że klienci mogą spodziewać się szeregu nowych korzyści, jeśli dojdzie do zakupu Discover Financial Services przez Capital One za 35 miliardów dolarów.

Przejęcie zapewni Capital One dostęp do klientów Discover o wysokiej jakości kredytowej i sieci usług przetwarzania płatności, w obszarze zdominowanym przez karty Visa i Mastercard.

Przy większej liczbie dużych klientów Capital One będzie musiał „konkurować o franczyzy premium, a to będzie coś, co przyniesie klientom korzyści” – powiedział Marbo Brown, założyciel Customer Obsession Advantage. A Firma konsultingowa doradzająca firmom w jaki sposób pozyskać lojalnych klientów. „Oferowane przywileje zostaną podniesione na nowy poziom”.

Oto, co musisz wiedzieć o kolekcji i co konsumenci mogą z niej zyskać.

Ile Capital One płaci za Discover?

Capital One planuje kupić Discover za kwotę 35,3 miliarda dolarów.

Zgodnie z warunkami transakcji obejmującej wszystkie akcje akcjonariusze Discover otrzymają akcje Capital One o wartości około 140 dolarów. Jest to znacząca premia w stosunku do ceny akcji Discover na poziomie 110,49 USD w piątek.

Dlaczego Capital One kupuje Discover?

Według TD Cowen, dzięki tej transakcji stanie się największym amerykańskim wydawcą kart z saldem na kartach o wartości około 250 miliardów dolarów i 22% udziałem w rynku.

Pozwoli Capital One konkurować w lukratywnym świecie sieci płatniczych. Mastercard i Visa wspólnie posiadają 83% rynku przetwarzania kart kredytowych. Są one celem ponadpartyjnego projektu ustawy mającego na celu wprowadzenie większej konkurencji poprzez nałożenie na największe banki wydające karty kredytowe obowiązku oferowania dwóch sieci, z których co najmniej jedna nie jest Visa ani MasterCard, aby sprzedawcy mogli wybierać podczas przetwarzania transakcji.

READ  GameStop stoi w obliczu „niezrównoważonego” spadku sprzedaży i redukuje miejsca pracy, aby kontrolować koszty

Richard Fairbank, założyciel, prezes i dyrektor generalny Capital One, powiedział, że przejęcie pozwoli Capital One „zbudować sieć płatniczą, która będzie w stanie konkurować z największymi sieciami płatniczymi i firmami płatniczymi”.

Jakie korzyści odniosą konsumenci z połączenia?

najlepsza obsługa, Luksusowe poczekalnie na lotnisku Oraz inne lukratywne franczyzy, powiedział Brown.

Odkryj zdobył miejsce w pierwszej dwójce na Badanie satysfakcji klientów kart kredytowych przeprowadzone przez J.D. Power Brown stwierdził, że odkąd badanie rozpoczęło się w 2007 r., Capital One chciałoby tam pozostać.

Korzyści takie jak portal turystyczny Discover i zniżki na zakupy prawdopodobnie obejmą dużą bazę klientów Capital One, zwłaszcza tych z wysoką oceną kredytową, powiedział Greg McBride, główny analityk finansowy w firmie Bankrate świadczącej usługi finansowe dla konsumentów.

„Ponadto, czy Capital One rozważyłoby przyjęcie oferty Discover polegającej na podwojeniu zwrotu gotówki lub mil dla posiadaczy kart pod koniec pierwszego roku?” „To był podstawowy element Discover przez długi czas i niewątpliwie pomógł im zbudować obecną markę” – powiedział Matt Schulz, starszy analityk kredytowy w porównywarce kredytów LendingTree.

A co z oszczędzaniem?

Wkroczenie Capital One na przetwarzanie płatności prawdopodobnie nie pomoże sprzedawcom ani klientom zaoszczędzić na opłatach za karty kredytowe, powiedział Doug Cantor, główny radca prawny w grupie handlowej National Association of Convenience Stores, która popiera ponadpartyjny projekt ustawy mający na celu zwiększenie konkurencji w branży przetwarzania płatności.

„Discover posiada bardzo niewielki procent sieci i stanie się tak po przejęciu” – powiedział Cantor. – To szczelina w zbroi.

Cantor stwierdził, że jeśli Capital One przełączy wszystkie swoje karty kredytowe na sieć Discover, może to być „znaczące”.

Ale tak się nie dzieje. Zakupy kartą debetową będą przetwarzane w sieci Discover, ale tylko „wybrane” transakcje kartą kredytową, stwierdził Capital One w swoim oświadczeniu.

READ  Polestar przedstawia elektrycznego SUV-a o wartości 84 000 USD, Polestar 3, aby umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych

„Istnieje ku temu powód” – powiedział Cantor. „Pociąg z sosem jest taki dobry.”

W 2022 r. Visa i Mastercard pobrały od sprzedawców 93 miliardy dolarów opłat transakcyjnych, a Capital One prawdopodobnie przejmie część tej kwoty, powiedział Cantor. Jeśli dwupartyjna ustawa zostanie przyjęta, Capital One może służyć jako druga opcja przetwarzania wymagana przez ustawę.

Przyjęcie ustawy „zapewni realną szansę rozwoju Capital One/Discover” – powiedział Schulz. „Z punktu widzenia konsumenta niewiele się zmieni poza dodatkowym logo firmy na karcie kredytowej, ale dla Discover i AmEx może to oznaczać, że ich sieć będzie mogła zyskać znacznie większą ekspozycję niż obecnie”.

Opłaty za obsługę kart debetowych nie są opłacalne, ponieważ są ograniczone. Stawki kart kredytowych ustalane są przez procesory takie jak Visa i Mastercard.

Jednak wszystko, od luksusowych korzyści po opłaty za karty kredytowe, zależy od tego, czy transakcja otrzyma zgodę organów regulacyjnych.

Jeśli tak się stanie, Capital One i Discover twierdzą, że spodziewają się sfinalizowania transakcji pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

„Wszystkie strony wydają się być całkiem pewne, że zostanie ono zatwierdzone” – powiedział Schultz. „Nie ma jednak wątpliwości, że umowa tej wielkości w branży, która była przedmiotem dużej kontroli administracji Bidena i Biura Ochrony Finansów Konsumentów, z pewnością zostanie poddana dokładnemu przeglądowi przed podpisaniem”. Prace zamknięte.”

Medora Lee jest korespondentką ds. finansów, rynków i finansów osobistych w USA TODAY. Możesz skontaktować się z nią pod adresem [email protected] i zapisać się na jej bezpłatny biuletyn Daily Money, zawierający porady dotyczące finansów osobistych i wiadomości biznesowe od poniedziałku do piątku rano.