2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ropa odbija się od wczesnego spadku po tym, jak Saudyjczycy zaprzeczyli raportowi produkcji OPEC+

Ropa odbija się od wczesnego spadku po tym, jak Saudyjczycy zaprzeczyli raportowi produkcji OPEC+

  • Oficjalna saudyjska agencja prasowa twierdzi, że królestwo nie dyskutuje o zwiększeniu siły
  • Chińskie obawy dotyczące popytu i silny dolar również wpływają na ceny

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy odbiły się od pierwszych spadków w poniedziałek po tym, jak Arabia Saudyjska zaprzeczyła doniesieniom, jakoby dyskutowała o zwiększeniu podaży ropy z OPEC i jej sojusznikami.

Styczniowe kontrakty terminowe na ropę Brent wyniosły 87,45 USD, co oznacza spadek o 17 centów. Kontrakty futures na ropę US West Texas Intermediate na grudzień osiągnęły poziom 79,73 USD za baryłkę, co oznacza spadek o 35 centów przed wygaśnięciem kontraktu w poniedziałek.

Najbardziej aktywny styczniowy kontrakt spadł o 7 centów do 80,04 USD za baryłkę.

Oba wskaźniki spadły wcześniej o ponad 5 dolarów za baryłkę, osiągając najniższy poziom od 10 miesięcy, po tym, jak The Wall Street Journal poinformował, że na spotkaniu OPEC+ 4 grudnia zostanie rozważony wzrost do 500 000 baryłek dziennie.

Oficjalna saudyjska agencja prasowa poinformowała, że ​​ropa odrobiła straty po tym, jak saudyjski minister energii, książę Abdulaziz bin Salman, powiedział, że królestwo jest zobowiązane do cięć produkcji i nie rozmawia o możliwym zwiększeniu wydobycia ropy z innymi producentami ropy w OPEC, zaprzeczając reportaż gazety.

„Postawił sytuację na głowie w ciągu kilku minut”, powiedział John Kilduff, partner w Again Capital LLC w Nowym Jorku. „Saudyjczycy dają, a potem zabierają”.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy, znani jako OPEC+, niedawno obniżyli cele produkcyjne, a minister energii Arabii Saudyjskiej, de facto lider, powiedział w tym miesiącu, że organizacja pozostanie ostrożna.

Uwolnienie większej ilości ropy przy słabym chińskim popycie na paliwo i silniejszym dolarze amerykańskim pchnęłoby rynek głębiej w konserwację, zachęcając do magazynowania większej ilości ropy i podnosząc ceny, powiedział Bob Yawger, dyrektor ds. kontraktów terminowych na energię w Mizuho w Nowym Jorku odmówić. „To igranie z ogniem”.

READ  Republikanie proszą zarząd Twittera o prowadzenie rejestrów występu Muska

Oczekiwania na dalsze podwyżki stóp procentowych wzmocniły dolara, przez co towary denominowane w dolarach, takie jak ropa naftowa, stały się droższe dla inwestorów.

Dolar wzrósł o 0,9% w stosunku do jena japońskiego do 141,665 jena, w tempie największego jednodniowego wzrostu od 14 października. Czytaj więcej

„Poza słabymi perspektywami popytu wynikającymi z chińskich ograniczeń COVID, dzisiejsze ożywienie dolara amerykańskiego jest również czynnikiem niedźwiedzim dla cen ropy” – powiedziała Tina Ting, analityk CMC Markets.

„Nastroje na ryzyko stały się kruche, ponieważ wszystkie ostatnie dane gospodarcze z głównych krajów wskazują na scenariusz recesyjny, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i strefie euro”, powiedziała, dodając, że jastrzębie komentarze Rezerwy Federalnej USA w zeszłym tygodniu również wzbudziły obawy co do sytuacji w USA gospodarka. horyzont.

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Chinach utrzymywała się na poziomie zbliżonym do kwietniowego szczytu, ponieważ kraj ten walczył z ogólnokrajową epidemią.

Rozpiętość kontraktów futures na ropę Brent w stosunku do pierwszego miesiąca gwałtownie spadła w zeszłym tygodniu, podczas gdy WTI utrzymała status, odzwierciedlając obawy o kurczące się zapasy.

Dodatkowe raporty Laili Kearney w Nowym Jorku Dodatkowe raporty Noah Browning, Florence Tan i Emily Chow Redakcja: Chris Reese i Matthew Lewis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.