25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak twierdzi rzecznik firmy Donalda Trumpa Jr., konto X Donalda Trumpa Jr. zostało zhakowane

Jak twierdzi rzecznik firmy Donalda Trumpa Jr., konto X Donalda Trumpa Jr. zostało zhakowane


Waszyngton
CNN

Konto Donalda Trumpa Jr. na X – platformie znanej wcześniej jako Twitter – zostało zhakowane po tym, jak zaczęło udostępniać na nim serię nietypowych i błędnych postów, powiedział w środę rzecznik byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Konto Dona zostało zhakowane” – Andrew Surabian opublikować W serwisie X dodano, że post stwierdzający śmierć byłego prezydenta „jest ewidentnie nieprawdziwy”.

Oprócz fałszywego ogłoszenia o śmierci Trumpa Seniora na zhakowanym koncie twierdzono również, że Trump Jr. sam będzie kandydował na prezydenta. W ciągu kilku minut post został udostępniony dalej na platformie X ponad 1000 razy i wyświetlony setki tysięcy razy.

Inny post zdawał się grozić państwu Korei Północnej, natomiast przypięty na profilu konta post obrażał prezydenta Joe Bidena, używając rasistowskiego epitetu.

Około pół godziny po pojawieniu się postów zostały one usunięte. CNN zwróciło się do X z prośbą o komentarz.

Incydent rodzi nowe pytania dotyczące roli X w zabezpieczaniu kont użytkowników, zwłaszcza należących do znanych osobistości politycznych, w ramach przygotowań platformy do wyborów w 2024 r. W sierpniu X powiedział, że rekrutacja w zespołach ds. bezpieczeństwa i wyborczych po zeszłorocznych masowych zwolnieniach, które według właściciela Elona Muska ostatecznie wyeliminowały ponad 80% personelu firmy.

Firma nadal taka jest w trakcie śledztwa przez FTC w sprawie zdolności do odpowiedniej ochrony prywatności użytkowników oraz tego, czy naruszyła wiążące zobowiązania podjęte w 2011 r. w celu zabezpieczenia platformy.

READ  Wybory w Pakistanie: PML-N i PPP osiągają porozumienie w sprawie rządu koalicyjnego