26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ishan Wahey: Stany Zjednoczone oskarżają byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu poufnymi informacjami kryptograficznymi

Ishan Wahey: Stany Zjednoczone oskarżają byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu poufnymi informacjami kryptograficznymi

Menedżer produktu wymiany kryptowalut Ishan Wahi i jego brat Nikhil Wahi zostali aresztowani w czwartek w Seattle i mają pojawić się w sądzie federalnym później tego dnia.

Wraz z trzecim oskarżonym, ich przyjacielem Samirem Ramanim, postawiono również zarzuty cywilne związane z SEC. Ramani jest wolny.

Prokuratorzy powiedzieli, że Ishan Wahi, lat 32, podzielił się tajnymi informacjami o nadchodzących ogłoszeniach nowego krypto-zasobu, który umożliwi użytkownikom Coinbase handel za pośrednictwem giełdy.

Prokuratorzy powiedzieli, że Nikhil Wahi (26 lat) i Ramani (33 lata) wykorzystali portfele blockchain Ethereum do nabycia aktywów, handlując co najmniej 14 razy przed ogłoszeniami Coinbase od czerwca 2021 r. i kwietnia 2022 r., generując co najmniej 1,5 miliona dolarów nielegalnych zysków.

„Oszustwo jest oszustwem, niezależnie od tego, czy ma miejsce na blockchainie, czy na Wall Street”, powiedział w oświadczeniu Damian Williams, amerykański prokurator na Manhattanie.

Prokuratorzy powiedzieli również, że Ishan Wahi kupił bilet lotniczy w obie strony do Indii po tym, jak szef ochrony Coinbase wezwał go do biura firmy w Seattle na spotkanie. Prokuratorzy powiedzieli, że organy ścigania uniemożliwiły mu wejście na pokład samolotu 16 maja.

Andrew Saint Laurent, adwokat Eshan Wahey, odmówił komentarza. Prawnik Nikhila Wahy nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz. Prawnik Ramaniego nie został od razu zidentyfikowany.

Philip Martin, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Coinbase, powiedział, że firma udostępniła powodom wyniki wewnętrznego dochodzenia dotyczącego handlu.

„Zobowiązujemy się dokładać wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy rynku mieli dostęp do tych samych informacji” – napisał Martin na Twitterze.

W zeszłym miesiącu prokuratorzy federalni na Manhattanie oskarżyli byłego menedżera produktu w OpenSea, największym internetowym rynku niewymiennych tokenów, o handel poufnymi informacjami w tym, co prokuratorzy określili jako pierwszy taki przypadek dotyczący zasobów cyfrowych.

READ  Obszar Arlington w Amazonii, dawniej zwany National Landing, próbuje użyć NaLa