10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na akcje spadają wraz ze spadkiem Alphabet i Microsoft po zarobkach

Kontrakty terminowe na akcje spadają wraz ze spadkiem Alphabet i Microsoft po zarobkach

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje spadły w środę po rozczarowujących wynikach Alphabet za trzeci kwartał i słabych prognozach przychodów ze strony Microsoftu, co jest zwiastunem zysków największych spółek technologicznych w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 49 punktów, czyli 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,7% i 1,6%.

Akcje spółki zależnej Google Alphabet spadły o 6% na rynku pierwotnym. Gigant wyszukiwania internetowego Nieodebrane oczekiwania co do efektu końcowego. Firma Alphabet odnotowała również spadek przychodów z reklam w YouTube, co skłoniło inwestorów do omówienia perspektyw dla innych firm technologicznych, które polegają na wydatkach na reklamę.

„Myślę, że musimy spojrzeć z szerszej perspektywy i zdać sobie sprawę, że nikt nie jest tak naprawdę odporny na tym rynku, że wydatki są spowolnione” – powiedziała Brenda Vengelo z Sand Hill Global Advisors we wtorek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime” na temat reklamy cyfrowej.

Akcje innych dużych firm technologicznych spadły w handlu po godzinach na odwrocie raportu. Akcje Meta Platform spadły o 4,1%, a akcje Amazona spadły o 2%.

Tymczasem akcje Microsoftu spadły po tym o około 6% Gigant technologiczny informuje o niższych niż oczekiwano przychodach z chmury Jednak w swoich ostatnich wynikach kwartalnych pobiła prognozy zysków i przychodów. Firma wydała również wytyczne dotyczące przychodów z bieżącego kwartału, które nie spełniły oczekiwań.

Sezon zarobków trwa w środę, a Boeing, Kraft Heinz i Meta mają ogłosić.

Handlowcy obserwują również najnowsze dane ekonomiczne dotyczące tygodniowych zamówień hipotecznych, zapasów hurtowych i sprzedaży nowych domów.

READ  Wyprzedaż Amazon: Raport na żywo z ofertami Prime Early Access